Топ Новини

Японія відмовилася від терміну «незаконна окупація» південних Курил, але свою позицію не змінила

2 березня 2012 в 10:35
Питання про формулювання було вирішено з урахуванням того, що територіальну проблему потрібно вирішувати шляхом переговорів, а також з урахуванням усього комплексу відносин з партнером.

Уряд Японії відмовився від терміну "незаконна окупація", який він раніше постійно використовував щодо південної частини Курильських островів.

Натомість у затвердженій на засіданні кабінету міністрів письмовій відповіді на запит депутата від опозиційної Ліберально-демократичної партії йдеться, що острови "зайняті Росією у формі, яка не має юридичних підстав".

По суті, це не змінює позицію Японії, проте формулювання тепер обрано більш м'яке.

Торкаючись причин такої зміни, в уряді країни, як повідомляє сьогодні газета "Санкей", вказали, що "питання про формулювання було вирішено з урахуванням того, що територіальну проблему потрібно вирішувати шляхом переговорів, а також з урахуванням усього комплексу відносин з партнером".

Представники уряду Японії останнім часом і без офіційного рішення уникали терміну "незаконна окупація" та інших подібних формулювань. Вони не вживалися представниками уряду і на щорічному "Загальнонаціональному мітингу за повернення північних територій", що відбувся в Токіо 7 лютого.

"Проблема північних територій - одна з основних у російсько-японських відносинах. Ми розраховуємо на співпрацю в дусі взаємної поваги і з новим керівництвом Росії, який буде сформовано після виборів, що пройдуть у березні. Японія і Росія грають важливу роль в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, і нам потрібно розвивати наші відносини відповідно до наявних домовленостей", - заявив на ньому прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода.

1 березня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у бесіді з головними редакторами низки зарубіжних видань висловився за те, щоб "домогтися прийнятного компромісу" з територіального питання у відносинах з Японією.

Читайте також:

МЗС Японії: Відвідування Курил Медвєдєвим завдасть серйозної шкоди двостороннім відносинам

США визнають суверенітет Японії над Курилами

Росія невдоволена змістом японських підручників

Населення Японії за 100 років скоротиться на дві треті через кар'єризм

За матеріалами:
Теги світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...