Янукович схвалив обрання спікера відкритим голосуванням

19 листопада 2012 в 15:48
Янукович підписав закон про внесення змін до Регламенту парламенту. Відповідно до закону, прийнятого 6 листопада, відтепер спікер Ради обирається відкритим голосуванням.
yanukovich.jpg
obozrevatel.com

Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України», яким передбачено, що голова Ради повинен обиратися шляхом відкритого поіменного голосування, а не шляхом заповнення бюлетенів.

Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті Ради.

Як повідомлялося, народні депутати 6 листопада ухвалили цей закон. За нього проголосувало 247 депутатів з 347, зареєстрованих у сесійній залі. «За» голосувало 189 депутатів із фракції Партії регіонів, 2 - від НУ-НС, 25 - від КПУ, 19 - від Народної партії та 12 позафракційних.

Законодавчим актом передбачено, що рішення про відкликання спікера з посади приймається також шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту.

Крім того, цим документом парламент регулює питання скликання першої сесії парламенту нового скликання. Зокрема, передбачається, що до складу підготовчої депутатської групи делегуються політичними партіями по одному представнику від 15 народних депутатів, обраних у загальнодержавному окрузі. При цьому ці кандидатури мають бути подані не пізніше ніж через 5 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів. Крім того, до складу підготовчої групи мають увійти по одному представнику від 15 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах.

Передбачається, що тимчасова президія Ради повинна складатися з 6 народних депутатів. Члени тимчасової президії повинні по черзі вести засідання.

Закон також передбачає, що у фракції, сформовані політичними силами, можуть входити депутати, які були на виборах самовисуванцями.

Також, за законом, кількість осіб у депутатській групі не може бути менше, ніж кількість осіб у найменшій фракції, яка сформована протягом першої сесії.

Законом також визначено розгляд питань на першій сесії Ради нового скликання.

Читайте також:

Рада прийняла закон про обрання спікера відкритим голосуванням


Литвин відмовився від боротьби за посаду спікера парламенту

Конституційний суд дозволив спростити процедуру звільнення Литвина

Литвин: За посаду спікера ВР вже почалася боротьба

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...