Янукович пообіцяв врахувати кращий досвід інших країн у ході конституційного будівництва

26 вересня 2012 в 19:04
Україна при реформуванні Конституції буде враховувати міжнародний досвід, пообіцяв президент. Він зазначив, що держава невпинно просувається шляхом реформ у сфері верховенства права, яке відповідає, за його словами, євроінтеграційним прагненням.
yanukovich 29786.jpg
president.gov.ua

Україна буде враховувати кращий досвід європейських країн у процесі реформ щодо встановлення верховенства права, заявляє президент Віктор Янукович.

Виступаючи на пленарному засіданні 67-ї сесії Генеральної асамблеї ООН 26 вересня в Нью-Йорку, він зазначив, що центром міжнародних зусиль зі зміцнення верховенства повинна залишатися Організація Об'єднаних Націй.
 
Водночас, за його словами, важливу роль у цій сфері мають відігравати регіональні організації. "Для України це Рада Європи, зокрема, її Венеціанська комісія, тісна взаємодія з якою допомагає нам неухильно рухатися шляхом реформ у сфері верховенства права і таким чином реалізовувати наші євроінтеграційні прагнення", - сказав Янукович.
 
За словами українського президента, цьому процесу сприяє робота Конституційної Асамблеї. "У ході конституційного будівництва ми вивчаємо і будемо враховувати кращий досвід інших країн", - підсумував президент.
 
Нагадаємо, Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України.
 
У завдання цього органу, які перераховані в положеннях про Конституційну асамблею, входить підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України, організація громадського, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами такого обговорення. Потім асамблея надає доопрацьований текст змін до Конституції президентові України, який вносить його на розгляд Верховної Ради.
 
Конституційна асамблея утворена в складі 94 осіб. Поки в ній немає представників опозиційних партій. Основну частину Конституційної асамблеї складають вчені, фахівці у правовій та юридичній сферах, судді Конституційного суду, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.
 
Головою асамблеї призначено Леоніда Кравчука.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...