Топ Новини

Янукович підписав закон про всеукраїнський референдум

27 листопада 2012 в 10:59
Новий закон визначає правові засади, організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму, а також позначає коло питань, які можуть бути на нього винесені.

Президент Віктор Янукович підписав закон про всеукраїнський референдум. Про це 27 листопада повідомила прес-служба глави держави.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон про всеукраїнський референдум 6 листопада 2012 року.

Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися на предмет схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.

Також референдум може проводитися щодо питання зміни території України.

Закон визначає правові засади, організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму. Зокрема, він встановлює, що предметом референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.

Відповідно до закону, на всеукраїнський референдум можуть виноситися декілька питань з однієї проблеми.

Закон встановлює, що президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених у Конституції та законів вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Суб'єктом призначення або проголошення всеукраїнського референдуму є президент і Верховна Рада.

Відповідно до закону результати народного волевиявлення, висловлені на всеукраїнському референдумі, є обов'язковими.

Суб'єктами ініціювання всеукраїнського референдуму є український народ і Верховна Рада у випадках і порядку, встановленому Конституцією та законами.

Пропонується встановити, що всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою, на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи за проведення такого референдуму зібрано не менш, ніж у 2/3 областей України, і не менш, ніж по 100 тис. підписів у кожній області.

При цьому опозиція заявила, що має намір вимагати скасування закону про всеукраїнський референдум і збирається звертатися до Конституційного суду України.

В опозиції вважають, що прийняття цього закону означає, що після парламентських виборів Конституційна асамблея підготує проект про внесення в Конституцію і винесе нову редакцію Конституції на референдум. Таким чином, вважають в опозиції, на референдум може бути винесено положення, згідно з яким вибори президента України будуть проходити в парламенті.

Читайте також:

Закон про референдум спростить Януковичу процедуру переписування Конституції

Венеціанська комісія закликала Україну інтенсивніше переглядати Конституцію

Член Конституційної асамблеї: Конституційний суд нездатний відстояти верховенство Конституції

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...