Топ Новини

Янукович підписав закон про біометричні паспорти

29 листопада 2012 в 13:32
Закон "Про єдиний демографічний реєстр", який передбачає запровадження електронних паспортів для українців і викликав багато суперечок, підписаний главою держави.
yanukovich_fedorovich_25-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Віктор Янукович підписав закон «Про єдиний державний демографічний реєстр», яким передбачається введення біометричних паспортів в Україні.

Про підписання закону № 5492-VI повідомила прес-служба глави держави 29 листопада.

Раніше президент ветував цей закон і повернув його Верховній Раді зі своїми поправками. Депутати погодилися з пропозиціями президента і на засіданні 20 листопада підтримали вже оновлений законопроект («за» проголосували 243 народних депутати з 335, що зареєструвалися у залі).

Поправками, зокрема, було передбачено можливість відмовитися від отримання біометричних паспортів та внесення інформації про себе у безконтактний електронний носій через релігійні переконання.

Однак проект продовжує викликати критику. Так, днями глава Держпідприємництва Михайло Бродський закликав президента ветувати закон, оскільки його набуття чинності обернеться для держбюджету втратою 6 млрд гривень.

Зокрема, за його словами, прийнята редакція закону дозволить зосередити кошти в руках лише окремих зацікавлених осіб (мається на увазі монополія концерну ЄДАПС), в той час як держбюджет втратить значні надходження, що негативно відіб'ється на економічному розвитку держави.

Відповідно до прийнятого закону, паспорт громадянина України буде виготовлятися у формі картки, що містить безконтактний електронний носій біометричної інформації. У паспорт буде вноситися: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, що видав документ уповноважений орган, місце народження, фотографія і підпис особи.

Читайте також:

Закон про біометричні паспорти вимагає доопрацювання відразу після набуття чинності

Бродський знову закликав Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

З біометричним паспортом українці зможуть їздити до Європи без віз

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...