Янукович обіцяє направити проект КПК на міжнародну експертизу

16 червня 2011 в 10:29
Проект Кримінально-процесуального кодексу треба направити на експертизу до Венеціанської комісії, Ради Європи та інших авторитетних міжнародних організацій, заявив президент України Віктор Янукович.
web_yanukovich__25.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

На засіданні робочої групи з питань реформування кримінального судочинства у четвер, 16 червня, у Києві В.Янукович розповів, що проектом кодексу передбачається скорочення термінів розслідування кримінальних справ.

«Кодекс закладає основи для оперативного здійснення правосуддя у кримінальних справах у найкоротші терміни. Для цього встановлено кілька спрощених процедур», - сказав голова держави.

За словами президента, проект кодексу передбачає можливість укладення угоди між прокурором і підозрюваними, а також угоди між потерпілим і підозрюваним.

Окрім того, проект кодексу передбачає, що особа, обвинувачувана у скоєнні особливо тяжкого злочину, має право на розгляд своєї справи судом присяжних.

В.Янукович також зазначив, що проектом кодексу встановлюються випадки проведення негласних слідчих дій, а також передбачено дієвий механізм судового контролю за діяльністю органів слідства.

Проект кодексу розширює права адвоката, який нарівні з прокурором зможе збирати і подавати докази на суд.

Окрім того, пропонується заборонити суду розглядати як докази відомості, отримані органами слідства шляхом насильства чи погроз по відношенню до підозрюваного.

«Ми змінимо існуючу в Україні практику, коли суди демонструють відданість тільки одній стороні процесу - обвинуваченню. За цей рік судами винесено тільки 0,2% виправдувальних вироків, у той час як у європейських країнах ця цифра у десятки разів більша», - підкреслив В.Янукович.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...