Топ Новини

Янукович має намір зробити російську мову другою державною

18 березня 2012 в 20:36
Віктор Янукович в інтерв'ю російським ЗМІ заявив про намір зробити російську мову другою державною в Україні. «В цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному двома мовами», - сказав президент.
yanukovich_3_president.jpg
пресс-службы президента Украины (president.gov.ua)

Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську. Про це повідомляє російське агентство ИТАР-ТАСС з посиланням на ексклюзивне інтерв'ю спецкору агентства президента України Віктора Януковича напередодні візиту до Москви. Прямої цитати на слова Януковича про другу державну агентство не дає.

«В цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлені люди, в цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному двома мовами - українською і російською», - сказав Янукович.

Як повідомляє агентство, Янукович визнав, що «були періоди часу у державі, коли допускалися перекоси у мовних проблемах». Проте зараз, переконаний Янукович, цієї проблеми на Україні не існує і те, що «зараз пропонують люди для того, щоб нам не розпалювати це знову питання, яке виникає від виборів до виборів, потрібно це питання відрегулювати». «Але треба, звичайно, обов'язково це питання відрегулювати на законодавчому рівні», - вказав президент.

У зв'язку з цим український президент навів як приклад світову практику, «багато європейських країн мають двомовність, три мови державні і живуть нормально, спокійно».

«Тому ми пішли цим шляхом. Тобто, використовуючи цю практику, яка є в Європі, де прийнята Хартія про мови», - сказав президент.

Також Янукович звернув увагу на те, що у країні є райони, де розмовляють і трьома, чотирма мовами і для людей необхідно створити умови, зокрема, викладання у школах, підручники. «Ми все робимо у цьому напрямку для того, щоб зберегти культурну спадщину народів, що населяють Україну. Ось на це спрямована державна політика», - цитує агентство слова президента.

Статус державної мови в Україні регламентовано Конституцією. Для зміни статті 10 Конституції (відповідно до якої державною мовою в Україні є українська) необхідне рішення Верховної Ради конституційною більшістю - 300 народних депутатів з 450. Потім це рішення має бути схвалено на всенародному референдумі (стаття 156 Конституції).

Читайте також:

Кабмін змусить українців вдвічі частіше розмовляти на патріотичні теми

Росія буде вимагати від ЄС надання російській мові офіційного статусу

Російська мова в Латвії не буде ні державною, ні регіональною, — прем'єр


Путін: Ми повинні розширити російськомовний простір у країнах колишнього СРСР

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...