Янукович схвалив угоду з ЄС про спрощення оформлення віз

8 квітня 2013 в 16:17

Українська сторона очікує швидкого завершення європейськими інституціями всіх необхідних процедур для набуття чинності угоди.

Виктор Янукович
Віктор Янукович
www.3dsmodels.com

Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про ратифікацію Угоди між Україною і Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством щодо спрощення оформлення віз".

Відповідний закон за №157-VII підписано в понеділок, 8 квітня, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами радника президента - керівника Головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації президента Андрія Гончарука, українська сторона очікує на швидке завершення європейськими інституціями всіх необхідних процедур для набуття чинності угоди.

Як повідомлялося, 22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною і Євросоюзом про внесення змін у договір про спрощення оформлення віз.

Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, що відвідують громадян України, які проживають на території країн-членів ЄС, або громадян ЄС, громадяни, які прямують в ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій в цілях освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва та консульства ЄС оформляють багаторазові візи на п'ять років наступним категоріям осіб: членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорам та їхнім заступникам, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадянам ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.

Європейські диппредставництва і консульства також оформляють багаторазові візи терміном дії один рік наступним категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів і локомотивів в міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які їх супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Такі візи оформляються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею відповідно до законів про в'їзд і перебування у державі ЄС.

Читайте також:

Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС

Янукович визначився з першочерговими заходами щодо євроінтеграції

Країни Шенгену українцям стали рідше відмовляти у візах

Словаччина пообіцяла видавати українцям в три рази більше шенгенських віз

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...