Янукович направить Венеціанській комісії пропозиції щодо зміни Конституції найближчим часом

5 лютого 2013 в 16:38

Янукович розповів Букіккіо про роботу Конституційної Асамблеї, яка проводить активну діяльність у даний час.

Виктор Янукович
Віктор Янукович

Найближчим часом Україна направить на експертизу Венеціанської комісії пропозиції щодо внесення змін до Конституції в частині судової реформи, заявив президент України Віктор Янукович.

У вівторок, 5 січня під час зустрічі з головою Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо глава української держави запевнив, що при підготовці конституційних змін, пов'язаних із питаннями правосуддя, орієнтиром для України є рекомендації Венеціанської комісії.

За словами Януковича, в основу ефективної судової системи закладаються європейські підходи доступу до судової професії, що пропонують реальні механізми закріплення незалежності суддів.

"Сподіваюся, що найближчим часом Конституційна асамблея надасть конкретні пропозиції і відповідний законопроект для внесення їх до Конституції. І, безумовно, ці пропозиції невідкладно направимо на експертизу у Венеціанську комісію", - запевнив президент України главу Венеціанської комісії.

У свою чергу Букіккіо зазначив, що Венеціанська комісія завжди готова працювати з Україною в цьому напрямку і запропонував поетапно пропонувати зміни до Конституції. Він зазначив, що Україна вже досягла певних результатів у частині вдосконалення законодавства.

"Моя пропозиція полягає в тому, щоб йти в цій роботі крок за кроком... нам, напевно, не слід чекати, коли буде повністю готовий новий проект Конституції", - зазначив він.

Янукович розповів Букіккіо про роботу Конституційної Асамблеї, яка проводить активну діяльність в даний час.

За його словами, до цієї роботи можуть долучитися опозиційні сили. "На жаль, в Конституційну Асамблею увійшли не всі представники опозиційних сил, а ми дотримуємося такого принципу, що "двері завжди відчинені" і я в кожному випадку пропоную представникам опозиційних сил брати участь у Конституційній Асамблеї", - зазначив Янукович.

Зазначимо, лише 4,1% українців головною причиною складної соціально–економічної ситуації в Україні вважають недосконалість чинної Конституції. За даними соцопитування Центру Разумкова, 31,3% опитаних найголовнішою причиною складної соціально-економічної і політичної ситуації в Україні назвали високий рівень корупції.

Нагадаємо також, що Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею" 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України. Опозиція відмовилися брати участь у роботі цього органу.

Читайте також:

Голова Венеціанської комісії порекомендував змінювати Конституцію в парламенті, а не на референдумі

Янукович забрав у Ставнійчук посаду у Венеціанській комісії і віддав її Ківалову

Янукович упевнений, що українці підтримують його бажання змінити Конституцію

Лавринович знайшов протиріччя практично в кожному розділі Конституції

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...