Топ Новини

Ямайський прем'єр хоче повалити владу британської монархії на острові

7 січня 2012 в 11:20
Прем'єр-міністр Ямайки Лукреція Сімпсон-Міллер має намір позбутися влади королівського дому Великобританії і оголосити острів повноцінною республікою. З такою заявою новообрана глава уряду виступила на церемонії інавгурації.

«Я люблю королеву (Єлизавету II) вона чудова жінка, окрім цього вона розумна і напрочуд гарна. Але я вважаю, що час настав. Ми готуємося відсвяткувати нашу незалежність від Великобританії, але нам необхідно замкнути це коло», - заявила Сімпсон-Міллер після складення присяги прем'єр-міністра.

У Букінгемському палаці демарш прем'єра вже отримав свою оцінку. «Питання визначення статусу голови Ямайки цілком і повністю на совісті уряду та народу цієї держави», - заявив офіційний представник королівського дому.

На даний момент Ямайка де-юре є державою у складі Великобританії та її вищим керівником є ​​правлячий монарх. У 1962 році острів отримав незалежність і наразі, володіючи законодавчими органами, урядом, маючи власну армію і будучи членом ООН, де-факто є окремою державою з парламентською формою правління.

Королева Єлизавета II на Ямайці представлена ​​генерал-губернатором, кандидатура якого затверджується з подання прем'єр-міністра, але його обов'язки формальні.
Л.Сімпсон-Міллер не перший ямайський прем'єр-міністр, який бажає повного припинення повноважень британської корони у країні. Разом з тим, народ чекає від нової глави кабінету на рішення щодо більш насущних проблем, а саме, зниження рівня безробіття, підвищення рівня життя і скорочення зовнішнього боргу.

На аналогічних з Ямайкою правах британський монарх представлений в Австралії, Новій Зеландії, Канаді і низці острівних держав у Карибському басейні та Океанії, так званому Королівству Співдружності.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...