WikiLeaks: Тимошенко брехала МВФ, щоб отримати кредит

24 червня 2011 в 12:48
Згідно з депешею американського посольства, датованою груднем 2009 року, яку було оприлюднено сайтом WikiLeaks, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко для отримання кредиту МВФ вдавалася до брехні.

Американські дипломати вважають, що команда Ю.Тимошенко для того, щоб домогтися грошей МВФ «вдавалася до брехні, залякування і маніпулювання громадською думкою як в Україні, так і за кордоном».

«Представник МВФ в Україні повідомив, що представники українського уряду навмисно ввели в оману як українські, так і міжнародні ЗМІ, змусивши їх повірити, що Україна виконала «основні вимоги» МВФ з метою отримання четвертого траншу позики. Макс Альєр знову повторив, що «дуже скромні» умови МВФ досі залишаються не виконаними», - йдеться у депеші.

М.Альєр відзначив, що заступник голови уряду Григорій Немиря «передав власну інтерпретацію вашингтонських переговорів українським та міжнародним ЗМІ, які написали 11 грудня і у вихідні, що уряд досяг прогресу у переговорах з МВФ», що Україна задовольнила «основні вимоги» МВФ і сподівається на отримання позики.

Представник МВФ в Україні також зазначав, що тодішній міністр закордонних справ України Петро Порошенко заявляв: виникне «великий ризик» перебоїв з постачанням газу до Європи, якщо Україна не отримає транш МВФ.

Зазначалося, що Порошенко у приватній бесіді з після 13 грудня висловив припущення, що Україна зможе сплатити рахунок за газ у січні, але без зовнішньої підтримки в лютому буде гірше.

Представник МВФ сказав, що повідомлення уряду України про перебої з постачанням газу виявилися безпідставним прийомом, спрямованим на європейські країни, щоб отримати кредит у терміновому порядку.

За словами М.Альєра, Ю.Тимошенко була «готова пообіцяти що завгодно кому завгодно», щоб влити кошти в бюджет, покрити витрати на газ і погасити внутрішній борг.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...