Топ Новини

WikiLeaks: США хотіли за допомогою Ющенка розмістити в Україні ПРО

2 березня 2012 в 13:03
Нова порція викриттів від сайту Wikileaks свідчить про те, що за допомогою екс-президента Ющенка США планувала розмістити в Україні радари системи ПРО і продовжувати постачати зброю Грузії.

WikiLeaks оприлюднила нову інформацію про те, що США планували розмістити за допомогою Ющенка в Україні радари системи ПРО і продовжувати постачати зброю Грузії.

В кінці 2009 року помічник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Олександр Вершбоу заявив, що американська програма ПРО в Європі не тільки не згортається, як незадовго до цього стверджував Барак Обама, але, навпаки, буде навіть ближчою до російських кордонів, ніж планувалося раніше - в Україні.

Тоді українські чиновники виглядали розгублено, проте багато хто визнав це лицемірством і грою на публіку. Як з'ясовується за інформацією WikiLeaks, їх дійсно не сповістили.

У розсекреченому повідомленні йдеться про графік відвідувань України американським чиновником. Вершбоу зачастив до Грузії і до України - п'ять візитів менш ніж за три місяці. Аналітики Stratfor пов'язали це з наміром Ющенка продати за посередництва Вершбоу зброю у пошарпану війною Грузію.

«Це не єдиний крок Вершбоу. Наступні кілька місяців він буде мотатися туди-сюди між Грузією та Україною. Він буде у Грузії 19-20 жовтня, в Україні - на початку листопада, у Грузії - в кінці листопада і знову повернеться в обидві ці країни у грудні», - йдеться в документі.

І далі розкривається мета візитів Вершбоу: «Була заява щодо ПРО, про яку Києву навіть не повідомили. Але ще більше занепокоєння викликає те, що Україна при підбурюванні Заходу продовжить постачання зброї Грузії, а Вершбоу зосередиться, насамперед, на Грузії та Україні, але ми всі розуміємо, що термін української частини цього рівняння закінчується».

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр, міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Георгій Барамідзе в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна», відповідаючи на питання видання, заявив, що Україна продовжує постачання зброї до Грузії і виконує свої зобов'язання з обслуговування поставленої раніше техніки.

Читайте також:

США допоможуть Грузії зброєю

Україна продовжить озброювати Грузію, незважаючи на невдоволення Москви

WikiLeaks помилково «злив» імена своїх інформаторів

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...