Топ Новини

WikiLeaks розкрив таємниці чеченських війн

14 січня 2011 в 12:25
Сайт WikiLeaks опублікував звіт, присвячений підсумкам військових дій на території Чеченської республіки і ситуації на Північному Кавказі до 2006 року, який був складений американським дипломатом Уільямом Бернсом, що займав тоді пост посла США у Росії.

Сайт WikiLeaks опублікував звіт, присвячений підсумкам військових дій на території Чеченської республіки і ситуації на Північному Кавказі до 2006 року, який був складений американським дипломатом Уільямом Бернсом, що займав тоді пост посла США у Росії.

У документі під грифом «конфіденційно» Бернс розповідає про корупцію в лавах російських військовослужбовців. За його відомостями, користуючись нестабільною ситуацією в регіоні, окремі особи наживалися на контрабанді та поборах з легальних поставок. Після того, як у 2004 році генерал Віктор Казанцев був зміщений з посади повпреда президента у Південному федеральному окрузі, нелегальна діяльність, за відомостями посла, перейшла до рук структур, що володіють зв'язками у Кремлі.

Також Бернс дає характеристику нинішньому президентові Чечні Рамзану Кадирову, вказуючи, що той не вважає ані релігійним, ані особистим авторитетом свого батька Ахмада Кадирова, але є чистої води польовим командиром. В іншому місці доповіді посол пише, що США слід проявляти обережність у спробах надати сприяння стабілізації ситуації в Чечні, оскільки Росія не прислухається до думки американців, якщо риторика тих буде зводитися тільки до звинувачень на адресу Рамзана Кадирова, «яким би він не був м'ясником».

Також, Уїльм Бернс у доповіді аналізує можливі дії Росії у Чечні в найближчі роки і приходить до висновку, що США не слід припиняти надання гуманітарної допомоги Північному Кавказу. У той же час посол рекомендував Вашингтону уважно стежити за ситуацією, щоб не підтримати в якийсь момент політику, яка утискає права населення.

В цілому автор звіту робить висновки про те, що на Північному Кавказі не виключені нові спалахи насильства, а також закликає США працювати з іншими своїми партнерами на Кавказі, які будуть прагнути до стабільності заради власних інтересів.

У рамках публікації нового архіву документів, що містить листування американських дипломатів у всьому світі, WikiLeaks вже оприлюднив кілька службових записок і депеш, що мають відношення до Росії. У них розповідалося, зокрема, про погляди дипломатів на взаємини в тандемі президента і прем'єра, а також про корупцію в Москві.

За матеріалами Lenta.ru

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...