WikiLeaks: Лукашенко заборонив Януковичу допомагати селу своїх предків

17 жовтня 2011 в 05:21
Президент Віктор Янукович у 2006 році розповів послу США в Україні про те, як президент Білорусі Олександр Лукашенко заборонив йому допомагати селу своїх предків.

Розповідь посла оприлюднено на сайті WikiLeaks.

Посол розповідає про зустрічі з В.Януковичем у 2006 році. Тоді він був лідером опозиційної партії і скаржився на утиски з боку Юлії Тимошенко.

П'ять років тому Янукович сказав, що добре знайомий з помічником О.Лукашенка через загальний інтерес до спорту.

Цей помічник зізнався, що якщо В.Янукович і його партія стануть частиною правлячої коаліції, то О.Лукашенко зацікавлений у тісній співпраці з Україною «по відношенню до Росії».

О.Лукашенко був незадоволений своєю ізоляцією, сподівався коли-небудь зустрітися з В.Януковичем. А майбутній український президент вважав, що О.Лукашенка не слід заганяти в кут і занадто тиснути на нього.

В.Янукович розповів історію, що розкриває характер О.Лукашенка. Як відомо, прадід В.Януковича народився в білоруському селі Януки. Зараз це вимираюче село.

У 2003 році В.Янукович побував в ньому і вирішив допомогти місцевим жителям, дав грошей на новий електротрансформатор.

О.Лукашенко, дізнавшись, влаштував рознос губернатору області, і той заблокував подальшу допомогу.

В.Янукович зателефонував О.Лукашенку, і білоруський президент сказав йому, мовляв, потрібно було спочатку запитати у нього дозволу. В.Янукович відповів, що не думав, що це необхідно, тому що він просто дав грошей, не отримуючи нічого натомість.

«Білоруський президент відповів, що В.Януковичу слід пам'ятати: він, О.Лукашенко, у Білорусі господар», - йдеться в матеріалі.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...