Топ Новини

Wikileaks: екс-президент Литви Адамкус сумнівався, чи бути йому посередником між Ющенком і Януковичем у 2004 році

26 серпня 2011 в 15:38
Екс-президент Литви Валдас Адамкус спочатку не хотів брати участь у переговорах між кандидатами в президенти Віктором Януковичем і Віктором Ющенком у 2004 році. Про це йдеться у депеші посла США в Литві Стівена Малла від 29 листопада 2004 року, текст якої подає Wikileaks.

Так, у документі зазначається, що тодішній президент Леонід Кучма по телефону 25 листопада запросив Адамкуса приєднатися до тодішнього польського президента Кваснєвського в ролі посередника.

Посол з посиланням на старшого радника екс-президента Литви Едімінаса Багдонаса написав: "Адамкус не дуже хотів долучатися до процесу, але після того, як Кваснєвський подзвонив йому пізно 25 листопада, Адамкус вирішив приєднатися до місії Кваснєвського".

"Радники Адамкуса говорять нам, що поки незрозуміло, як місія Кваснєвського і Адамкуса збігатиметься з намірами Солани (представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки), але висловили впевненість, що вони удвох будуть працювати в тандемі", - зазначив Малл у депеші.

Як відомо, під час Помаранчевої революції Солана, Адамкус, Кваснєвський виступили посередниками в переговорах між кандидатами в президенти Віктором Ющенком і Віктором Януковичем за участю тодішнього президента Леоніда Кучми.

Нагадаємо, що сьогодні в ЗМІ було ще одне повідомлення з Wikileaks, що стосується України. У депеші посла США Джона Тефта йде мова про те, що екс-міністр закордонних справ Петро Порошенко умовив свого російського колегу Сергія Лаврова надіслати нового посла в Україну, поки президентом був Віктор Ющенко.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...