Топ Новини

Всі, хто потрапив під декриміналізацію, завтра будуть випущені з місць позбавлення волі

16 січня 2012 в 15:41
Завтра, 17 січня, набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності».
naruchniki-650-430.jpg
tОrange.biz

Про це нагадав радник президента - керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

З моменту набрання чинності цим законом, засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи, стосовно яких основне покарання у виді позбавлення волі було замінено на штраф, будуть звільнені з місць позбавлення волі з подальшою сплатою відповідного штрафу. Крім того, взяття під варту за такими кримінальними справами підлягає перегляду, а у випадку його зміни на заставу – звільненню з місць попереднього ув'язнення відповідної особи після внесення застави.

Із набранням Законом чинності, зокрема, запобіжний захід у вигляді взяття під варту не може бути застосований до раніше не судимої особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п'яти років, зазначив А.Портнов.

Крім того, підозрювані чи обвинувачені у вчиненні практично всіх злочинів у сфері господарської діяльності не можуть бути затримані - за винятком випадків невиконання обов'язків, пов'язаних із застосуванням до них іншого запобіжного заходу. Також з 17 січня цього року на всій території України до таких осіб не може буде застосоване взяття під варту – першим запобіжним заходом може бути тільки застава.

Згідно із Законом, 17 складів злочинів декриміналізуються - це тягне за собою закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення від усіх видів покарань осіб, засуджених за їх вчинення.

А.Портнов запевняє, що ініціатива президента Віктора Янукович щодо прийняття цього Закону спрямована на захист підприємців від протиправного тиску правоохоронних органів та на пожвавлення інвестиційного клімату в Україні.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...