Топ Новини

ВР прийняла закон про судовий збір

8 липня 2011 в 13:04
Верховна Рада в п'ятницю, 8 липня, узаконила судовий збір. За закон проголосувало 238 народних депутата з 345, що зареєструвалися в залі засідань.

Закон визначає правові засади отримання судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до закону, судовий збір - це збір, який справляється на всій території України за подачу заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів. Він включається до складу судових витрат.

Відповідно до закону, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації та інші юридичні особи, у тому числі закордонні, а також фізичні особи-підприємці які звертаються до суду.

Відповідно до закону, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви, а також іншими передбаченими законодавством заявами, за подачу в суд апеляційної та касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду , а також заяви про видачу виконавчого документа на виконання рішень третейського суду, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Закон встановлює також випадки, коли судовий збір не стягується. Крім того, в законі визначені ставки судового збору залежно від категорії заяви чи скарги, що подаються до суду.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...