Власенко спробує повернути мандат через Верховний суд

13 березня 2013 в 14:05

Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко не вірить у те, що йому вдасться повернути депутатські повноваження, проте він все ж попросить Верховний суд переглянути рішення про позбавлення його мандата.

Сергей Власенко
Сергій Власенко сумнівається, що поверне собі мандат, але спробує вирішити це питання через Верховний суд

Рішення Вищого адміністративного суду України щодо позбавлення Сергія Власенка депутатських повноважень може бути переглянуто у Верховному суді України, повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина". Як повідомив сам Власенко, він вже направив відповідну заяву у Верховний суд.

"Можливість перегляду рішення ВАСУ виникла у зв'язку з тим, що воно прямо суперечить попереднім рішенням суду щодо сумісництва народного депутата Каськіва. Тоді суд вирішив, що Каськіва не можна позбавляти мандата, оскільки він не був присутній на засіданні Регламентного комітету з його питання. До речі, у прийнятті цього рішення брали участь двоє з п'яти суддів, які при аналогічних обставинах зараз позбавили депутатства мене", - пояснив захисник Тимошенко.

Він додав, що Верховний Суд може переглянути рішення ВАСУ за винятковими обставинами відповідно до п.1 ч.1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

"При цьому українські кодекси виписані таким чином, що рішення про передачу справи у Верховний суд повинен прийняти сам Вищий адміністративний суд. Відповідно, я усвідомлюю, що надії на справедливий перегляд справи немає. Але я все-таки вирішив пройти всі юридичні процедури всередині країни", - підкреслив Власенко.

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень Власенка, задовольнивши позов голови Верховної Ради Володимира Рибака. Позов спікера парламенту аргументовано суміщенням Власенком депутатських повноважень та адвокатської діяльності.

Власенко подав у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) скаргу на рішення суду про дострокове припинення депутатських повноважень. Крім того, була доповнена скарга Тимошенко в частині тиску на захист екс-прем'єра.

Читайте також:

У Генпрокуратурі запевнили, що не перешкоджали Власенку покинути країну

Прикордонники не випустили Власенка в ЄС

У ГПУ заявили, що Власенко "перебільшує" - у нього є тільки одна справа

Власенко з України їхати не збирається

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...