Влада намагалася перешкодити представникам правих парій покласти квіти на могилу Шевченка в Каневі

Поділитися
Влада намагалася перешкодити представникам правих політичних партій покласти квіти на могилу Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі.

Під час заходів з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка близько 50 представників правих політичних сил з багатометровим полотнищем державного прапора розташувалися біля підніжжя гори. Вони були відгороджені кордоном правоохоронців від офіційної делегації, яку очолили прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Під час панахиди представники «Свободи» та «Нашої Україна» вигукували «Ганьба» і «Геть московського попа».

Радник президента України Ганна Герман свій виступ почала зі слів «прощення». «Прости, Тарас, що не дали помолитися в спокої і гідність за пам'ять твою. Прости їм, бо не знають вони, що творять, тому що вони не знають, великий Тарас, що тебе ніхто не приватизував, що ти - геній, Кобзар і поводир свого народу. Що немає частини народу, яка має право прийти і помолиться за тебе і немає іншої, у якої таке право хтось хотів відібрати», - сказала А. Герман.

На мітингу-реквіємі першим взяв слово В. Литвин: «Нам треба зіставляти свої дії з заповідями Тараса Шевченка. Я переконаний, що ми будемо у своєму власному будинку мати свою правду. Будемо господарями у своєму домі за однієї умови - коли будемо єдиними, коли будемо бачити, розуміти, говорити про те, що об'єднує, а не роз'єднує», - підкреслив спікер парламенту.

«Я переконаний: незважаючи ні на що, ми єдині в тому, щоб бачити Україну такою, якою її бачив, про яку мріяв і за яку страждав Тарас Шевченко», - підсумував В. Литвин.

У свою чергу, М. Азаров зазначив, що Шевченко дав українському народові «віру у власні сили і збудив національну гідність». Він підкреслив неоціненне значення творчості великого Кобзаря для українського народу. «Щоб бути успішними, ми повинні вірити в свої сили, любити Україну і народ», - заявив прем'єр.

Після закінчення мітингу-реквієму один з присутніх на площі прорвався до мікрофона і прокричав: «Шановні громадяни, перед вами виступали раби Москви».

Потім представники правих політичних сил, після невеликого опору з боку правоохоронців, змогли покласти квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку. Вони піднялися на гору в оточенні правоохоронців у цивільному.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі і на третій день був похований на Смоленському кладовищі. Незабаром друзі Шевченка домоглися дозволу російської влади на перепоховання праху поета в Україні згідно з його «Заповіту».

22 травня 1861 відбулося перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій (Тарасовій) горі в Каневі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі