Топ Новини

Влада блокує визнання усіх регіональних мов, окрім російської, - Москаль

20 серпня 2012 в 08:35
Cеред населення Чернівецької області понад 13% складають румуни і більше 10% - молдавани, і згідно з «мовним» законом ці дві мови мають бути оголошені регіональними. У Закарпатській області кількість етнічних угорців становить понад 12%. Геннадій Москаль стверджує, що адміністрація президента заборонила владі цих областей розглядати питання про регіональні мови.
yazik.jpg
pravda.sebastopol.ua

З адміністрації президента керівникам Закарпатської та Чернівецької обласних рад та адміністрацій дано сувору вказівку не проводити сесії з мовного питання, щоб не надавати регіонального статусу румунській, угорській, словацькій та іншим мовам, окрім російської.

Про це заявив народний депутат Геннадій Москаль. За словами нардепа, про це йому стало відомо «з достовірних джерел».

Депутат зазначає, що серед населення Чернівецької області понад 13% складають румуни і більше 10% - молдавани, і згідно з «мовним» законом ці дві мови мають бути оголошені регіональними. Крім того, в області є села, де компактно проживають росіяни-старообрядці і поляки, повідомляє прес-служба Москаля.

У Закарпатській області кількість етнічних угорців становить понад 12%, що є підставою для визнання угорської мови регіональною на території області. Крім того, в окремих районах компактно проживають румуни, є майже повністю словацькі, німецькі села, а також села, заселені представниками інших національностей.

«Не дивно, що на територіях, де проживають представники цих меншин, ніякі сесії не проводилися, адже недарма заслужений пітекантроп Партії регіонів і діамантова рука парламенту Михайло Чечетов нещодавно обмовився, що закон придумали тільки для російської», - заявив депутат.

Москаль також нагадує, що в Криму кримські татари становлять більше 13% населення. Саме необхідністю визнати регіональною кримськотатарську мову депутат пояснює перенесення сесії Верховної Ради Криму, де мало розглядатися надання такого статусу, на невизначений термін.

«Саме тому я звернувся кримськотатарською мовою до голови Верховної Ради АРК та голів Чернівецької та Закарпатської обласних рад (румунською та угорською мовами) з вимогою провести сесії і визнати регіональними, відповідно, кримськотатарську мову в Криму, молдавську та румунську на Буковині і угорську мову на Закарпатті», - заявив депутат.

«Якщо цього не буде зроблено, залишаю за собою право звернутися в окружні адміністративні суди згаданих регіонів, до послів Угорщини, Румунії та Молдови, а також в структури ОБСЄ і Ради Європи, які займаються правами національних меншин», - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, раніше Москаль направив прем'єру Миколі Азарову звернення мовою ідиш, а також секретарю РНБО Андрію Клюєву русинською мовою.

Читайте також:

В Одеській області болгарам відмовили в праві на регіональну мову. Вони поскаржаться Януковичу

У Росії вважають, що закон про мови в Україні допоможе російськомовним українцям підтримувати культурні зв’язки з історичною батьківщиною

Угорці України чекають виборів, щоб реалізувати положення закону про мови

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...