Путін вимагає "узгодження з Донбасом" змін до Конституції України

Поділитися
Путін вимагає "узгодження з Донбасом" змін до Конституції України Путін вважає, що питання змін до Конституції України використовується як привід для боротьби за владу
Російський президент упевнений, що в Україні має бути прийнятий закон про амністію і введений в дію закон про особливий статус цих територій.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що питання змін до Конституції України використовується як привід для боротьби за владу в країні.

"Те, що ми сьогодні спостерігаємо, це наступне видання політичного протистояння в Україні, і зміни в Конституцію використовуються виключно як привід для загострення політичної боротьби за владу", - сказав він журналістам.

Путін нагадав, що згідно з Мінськими угодами, поправки до Конституції України повинні обговорюватися і узгоджуватися з Донбасом. "Нічого подібного, на жаль, сьогоднішня влада в Києві не робить, і ніякого погодження цих поправок у Конституцію України не відбувається. І це найбільш важлива, принципова річ", - сказав Путін.

Він нагадав, що Мінськими угодами, крім того, що поправки повинні узгоджуватися з Донбасом, закон про вибори в органи місцевого самоврядування також повинен узгоджуватися з територіями. Крім того, повинен бути прийнятий закон про амністію і введений в дію закон про особливий статус цих територій.

"Всі ці чотири кардинальні умови політичного врегулювання не виконуються, на жаль, сьогоднішніми нашими колегами в Києві", - сказав президент РФ.

Нещодавні заворушення в центрі Києва не пов'язані зі змінами в Конституції цієї країни, вважає Путін.

"Що стосується цих трагічних подій, то я вважаю, що це взагалі ніяк не пов'язана із змінами до Конституції, тому що все, що там сьогодні пропонується в якості змін, носить абсолютно декларативний характер і, по суті, структуру влади в Україні не змінює", - заявив він журналістам.

Читайте також: У центрі Єревана поліція частково перекрила рух транспорту

31 серпня Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Схвалили президентський законопроект у першому читанні 265 народних депутатів: від "Блоку Петра Порошенко" - 115 депутатів, від "Народного фронту" - 69, "Опозиційний блок" - 38, "Самопоміч" - 5, від групи "Відродження" - 11 депутатів, від групи "Воля народу" - 14. Варто відзначити, що в другому читанні буде потрібно 300 голосів.

Після цього під Радою почалися заворушення, в ході яких в правоохоронців кинули бойову гранату.

У результаті було госпіталізовано понад 130 осіб , більшість з яких - силовики, троє нацгвардійців загинули.

Сергій Рахманін у статті в DT.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі