Топ Новини

Вищий госпсуд України підтвердив законність повернення Росії боргів ЄЕСУ

21 січня 2013 в 12:09

Вищий госпсуд України підтвердив законність рішень судів щодо виплати українським урядом боргів ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

Вищий господарський суд України визнав законними і залишив чинними рішення Господарського суду Києва та постанову Апеляційного суду міста Києва про виплату українським урядом Міністерству оборони РФ боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Відповідну постанову колегія суддів Вищого госпсуду оголосила в понеділок, розглянувши касації Кабінету міністрів, Держказначейства та корпорації ЄЕСУ" на рішення судів першої та апеляційної інстанцій. Ця постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

"Вищий госпсуд України ухвалив касаційну скаргу Держказначейства, Кабінету міністрів залишити без задоволення. Рішення госпсуду Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду залишити без змін", - йдеться в тексті постанови, виголошеної головуючою суддею у справі Галиною Прокопанич.

Нагадаємо, уряд України почав виплачувати Міноборони РФ борг корпорації "Єдині енергетичні системи України", яку раніше очолювала екс-прем'єр України Юлія Тимошенко, повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка. "Виплата вже почалася. 15 мільйонів гривень вже виплачено Росії", - сказав Пшонка.

Міноборони РФ звернулося у господарський Суд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн грн у справі корпорації ЄЕСУ, яку раніше очолювала екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Російська сторона вимагає притягти в якості відповідача, окрім Кабміну України, Держказначейство. ЄЕСУ у справі фігурує в якості третьої особи. Зазначений борг, як стверджує позивач, виник у кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник ЄЕСУ в суді заявив, що листи Лазаренка юридично не є держгарантією, а виконати постачання в повному обсязі корпорації завадив тиск з боку державних органів України. Представники уряду України на засіданні суду вказували на закінчення терміну позовної давності, а також стверджували про відсутність будь-яких держгарантій щодо зобов'язань ЄЕСУ.

19 вересня поточного року господарський Суд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ стосовно боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 грн. 25 вересня представник Кабінету міністрів оскаржив дане судове рішення. Також апеляцію на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Читайте також:

Україна почала виплачувати борг РФ ЄЕСУ

Лазаренко, будучи прем'єром, не давав держгарантій щодо боргу ЄЕСУ

Касацію на рішення суду про борги ЄЕСУ розглянуть 21 січня

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...