Вирок "тризубівці", які відрізали пам'ятник Сталіну, оголосять 12 грудня

30 листопада 2011 в 19:15
Дев'ять активістів організації "Тризуб", які відрізали пам'ятник Сталіну в Запоріжжі, виступили з "останнім словом" на судовому засіданні Жовтневого районного суду Запоріжжя. Вирок суд оголосить 12 грудня.
stalin.jpg
proza.ru

 

 У середу Жовтневий районний суд Запоріжжя надав "останнє слово" 9-тьом підсудним - членам націонал-патріотичної організації "Тризуб", що обвинувачуються в відрізанні голови пам'ятнику Сталіна на території Запорізького обласного комітету Комуністичної партії України. 
 
Під час судового засідання підсудні підкреслили, що "своїми діями відстоювали честь, гідність, і пам'ять мільйонів українців, які постраждали внаслідок сталінських репресій".
 
Як зазначив підсудний Едуард Андрющенко, що постав перед судом лише тому, що показав місце розташування пам'ятника Сталіну, "прокурори посилаються лише на гарантоване Конституцією право приватної власності (пам'ятник Сталіну - приватна власність Запорізького обкому КПУ), при цьому не згадують про інші статті Конституції".
 
"У статті 41 Конституції України йдеться: "Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства". Встановлення пам'ятника Сталіну - це був тест і для влади, і для суспільства. Я сподіваюся, на справедливий вирок суду. Але яким б він не був, українці вже дали оцінку пам'ятнику Сталіна - в різних куточках України до мене підходили люди, тиснули руку і говорили "Дякую", - зазначив Андрющенко.
 
Підсудні також приводили свідчення очевидців злочинності сталінського режиму, цитували фрагменти з "Чорної Книги України", "зі свідченнями страшних наслідків голодомору в Україні".
 
"Пам'ятник Сталіну могли поставити лише аморальні люди, згодні з тим, що творив на наших землях цей нелюдь", - заявив на суді підсудний Олексій Зануда.
 
Як заявили представники Запорізького обласного комітету Компартії України, "немає підстав говорити, що Сталін винен, оскільки немає обвинувачувального вироку суду".
 
Після того, як всі підсудні виголосили своє останнє слово, суд пішов до радчої кімнати для написання вироку.
 
Оголошення вироку Жовтневий районний суд Запоріжжя призначив на 12 грудня 2011 року.
 
Як повідомлялося, пам'ятник Сталіну в Запоріжжі був встановлений 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ. 28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".
 
У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їх особи слідству поки не вдалося.
 
Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено 9-м "тризубівцям". Вони були арештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх на час судового процесу з-під арешту на поруки народних депутатів України.
 
Державне звинувачення вимагає засудити "тризубівців" терміном від 2 до 3 років умовно, з виплатою збитку постраждалій стороні сумою близько 110 тис грн.
 

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...