Вирішено суперечку про трасу "Одеса-Рені": Молдові - землі, Україні - ремонт дороги

30 червня 2011 в 14:22
У Кишиневі було підписано акт визначення та закріплення на місцевості меж ділянки автомобільної дороги Одеса-Рені в районі молдавського села Паланка, а також земельної ділянки, якою вона проходить.

Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

За його словами, експлуатація та обслуговування автомобільної дороги та усіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці буде здійснюватися Україною. При цьому Республіка Молдова зберігає за собою право безкоштовного користування зазначеною ділянкою автомобільної дороги, окрім того, на переданій ділянці не буде здійснюватись прикордонний, митний та інші види контролю, які зазвичай здійснюються при перетинанні державного кордону, зазначив представник зовнішньополітичного відомства.

"Жителі населеного пункту Паланка зберігають невід'ємне право безперешкодного користування сільськогосподарськими угіддями на площі понад 900 га землі, розташованій на території Республіка Молдова на протилежній стороні даної автодороги", - уточнив О.Дікусаров.

Ділянку дороги було де-юре передано у власність України 18 листопада 2001 року. У той же час, акт визначення меж на місцевості не було визначено досі.

Нагадаємо, трохи більше двох місяців тому міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявляв, що Україна наполягає на поверненні Молдовою ділянки землі в районі траси Одеса-Рені у селі Паланка.

Відповідно до угоди про кордон від 1999 року Молдова передала Україні у користування ділянку автомагістралі Одеса-Рені протяжністю 7,7 кілометра, але прилегла до дороги територія в районі села Паланка залишалася у власності Молдови.

Після зміни влади у Молдові в 2009 році Україна вимагала передати їй у власність територію площею майже 1 тисячу гектарів, мотивувавши це переданням Молдові у власність 450 метрів берегової лінії на Дунаї у 2002 році, завдяки чому та отримала можливість побудувати морський порт Джурджулешти.

17 листопада Молдова звинуватила Україну у спробі пересунути кордон.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...