Топ Новини

Виправдати Тимошенко в Євросуді допоможе справа азербайджанського журналіста

24 червня 2012 в 11:32
Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко розраховує на прецедентну практику Європейського суду з прав людини. «Існують винятки, коли Європейський суд розглядав зміст винесених звинувачень в конкретній кримінальній справі», - зазначив він.
tymoshenko.jpg
korrespondent.net

Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко при розгляді її справи в Європейському суді з прав людини має намір використовувати прецеденти ЄСПЛ, який при розгляді подібних справ наказував забезпечити «негайне звільнення заявника». Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив адвокат Тимошенко нардеп Сергій Власенко.

На питання, чи має намір захист використовувати прецедент і рішення Європейського суду що стосуються азербайджанського журналіста Футуллаева, Власенко заявив: «Ми збираємося використовувати кілька прецедентів Європейського суду».

- Україна не буде виконувати рішення іноземного суду за позовом Тимошенко, - Мін'юст

«Відповідаючи на ваше запитання, я хотів би одночасно звернутися через вашу газету до президента Януковича: Вікторе Федоровичу, не вірте вашим юридичним консультантам, через яких ви дезінформуєте українське суспільство. Як правило, Європейський суд з прав людини, не заглиблюється у зміст обвинувачення в конкретній справі. Європейський суд розглядає лише порушення Європейської конвенції з прав людини, і для цього є певна процедура і певний порядок. Але так відбувається не завжди. Існують винятки, коли Європейський суд розглядав зміст винесених звинувачень в конкретній кримінальній справі», - зазначив він.

На питання, чи закінчувалися розгляди таких справ вимогою звільнити людину з ув'язнення, адвокат сказав: «Це закінчувалося різними варіантами. Але я дуже рекомендую президентові Януковичу і його радникам розглянути прецедентну практику Європейського суду з прав людини для того, щоб не дезінформувати український народ».

Довідка ZN.UA

Колишній головний редактор незалежного тижневика «Реальний Азербайджан» і газети «Щоденний Азербайджан» Ейнулла Фатуллаєв у 2007 році був засуджений азербайджанським судом до восьми з половиною років позбавлення волі за обвинуваченням у наклепі, погрожуванні тероризмом, у розпалюванні національної ненависті та інших злочинах. Приводом для судового переслідування стали статті, опубліковані в «Реальному Азербайджані», — «Карабаський щоденник» і «Алієви йдуть на війну».

У вересні 2007-го Європейський суд з прав людини взяв до розгляду скаргу, подану азербайджанським журналістом. У своїй заяві той написав, що «визнання його винним за висловлення тверджень у його газетних статтях було порушенням його права на свободу висловлення думки, що він був позбавлений можливості постати перед незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону, і що не було дотримане його право на презумпцію невинуватості». Йшлося, зокрема, про порушення прав журналіста відповідно до статей 6 (право на справедливий судовий розгляд), 10 (свобода висловлення думки) і 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Розглянувши справу Ейнулли Фатуллаєва, Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у квітні 2010 року задовольнити його скаргу за статтями 10, п.п. 1 і 2 статті 6 Конвенції і зобов’язати азербайджанську державу забезпечити «негайне звільнення заявника», виплативши йому 28 тис. євро.

У листопаді 2010 року Верховний суд Азербайджану на виконання рішення Європейського суду з прав людини скасував вироки від 2007 року. Однак журналіста не звільнили у зв’язку з порушеним проти нього в грудні 2009-го нової кримінальної справи про незаконне зберігання наркотиків.

Фаттулаєв провів за ґратами чотири роки, і під тиском громадськості в травні 2011 року був випущений азербайджанською владою на волю. Після звільнення з в’язниці журналіст створив Громадське об’єднання за права людини.


Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Сергія Власенка.

Читайте також:

Янукович поспівчував Тимошенко і побажав їй якнайшвидшого завершення судів

Тимошенко готова погодитися на помилування, але свою провину не визнає

ГПУ: Тимошенко була причетна до банди донецьких кілерів, на рахунку яких 25 вбивств

 
 
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...