Викрадений у Києві російський опозиціонер просив в ООН про притулок

22 жовтня 2012 в 09:34
Викрадений російський опозиціонер Леонід Развозжаєв звернувся до УВКБ ООН та повідомив про те, що він хоче просити Україну надати йому статус біженця. У п'ятницю він був зареєстрований цією організацією в Києві. Однак він вийшов з офісу під час обідньої перерви і не повернувся.
1.jpg
ВКонтакте

Російський опозиціонер Леонід Развозжаев, якого викрали в Києві у п'ятницю, звернувся за консультацією про надання йому притулку, однак процедура закінчена не була, бо він зник. Про це повідомила радник з питань громадської інформації УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олександра Маковська.

"Развозжаєв звернувся до УВКБ ООН та повідомив про те, що він хоче просити Україну надати йому статус біженця. В Україні цей статус надається державним органом - Державною міграційною службою", - сказала Маковська.

Вона додала, що він звернувся до УВКБ ООН та був направлений до однієї з неурядових організацій, яка надає правову допомогу тим, хто бажає отримати статус біженця.

"У п'ятницю Развозжаєв був зареєстрований цією організацією в Києві з метою надання йому правової допомоги", - сказала Маковська.

"Однак він вийшов з офісу під час обідньої перерви і не повернувся, залишивши в офісі свої речі. Юристи були стривожені тим, що сталося, вони повідомили УКБ ООН, спробували зв'язатися з ним, зв'язку з ним не було, тому було звернення до міліції про те, що чоловік зник", - розповіла Маковська.

Відповідаючи на уточнення, чи була закінчена процедура, Маковська відповіла: "Процедура не була завершена. З ним проводили співбесіду, він заповнював якісь папери. В один момент він вийшов і не повернувся".

"У нас немає інформації, що йому вдалося звернутися до українських державних органів про надання йому статусу біженця, окрім того, він тільки зареєструвався в партнерській організації, і ніяких подальших дій або рішень по його справі не було прийнято", - сказала Маковська.

- Російські спецслужби в Києві заарештували і викрали опозиціонера

За деякими даними, Леонід Развозжаєв - активіст «Лівого фронту», був затриманий в столиці України саме російськими спецслужбами і доставлений до Москви на приватному літаку.

Басманний суд вже санкціонував його арешт на 2 місяці. Якщо все це підтвердиться, то дії правоохоронних органів можна назвати незаконними, вважає депутат Держдуми Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, раніше у суботу депутат російської Держдуми від партії Справедлива Росія Ілля Пономарьов підтвердив факт зникнення в Києві свого помічника Леоніда Развозжаєва. !zn

Читайте також:

СБУ нічого не знає про арешт російського опозиціонера в Києві

У Києві викрадений соратник Удальцова, заявляє російська опозиція

Російська опозиція вимагає відставки влади

Російський опозиціонер попросив політичний притулок в Україні

Медвєдєв оголосив росіянам, що інтернет «спотворює картину»

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...