Вихід РФ з Римського статуту не допоможе їй уникнути відповідальності за агресію проти України – МЗС

Поділитися
Вихід РФ з Римського статуту не допоможе їй уникнути відповідальності за агресію проти України – МЗС У МЗС прокоментували раптовий вихід Росії зі Статуту Міжнародного кримінального суду
У Кремлі, тим часом, стверджують, що вихід РФ з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду продиктований "національними інтересами".

Вихід Росії з Римського статуту Міжнародного кримінального суду не допоможе їй уникнути відповідальності за розв'язану агресію проти України, заявила речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Росія має намір вийти з Римського статуту. Ще й дуже терміново. Особливо в контексті недавнього доповіді МКС, де зафіксовані її злочини. Відповідальність російської сторони за розв'язану агресію проти України обов'язково настане. Рано чи пізно", – написала вона в Twitter.

Тим часом у Кремлі заявили, що рішення гаазького суду прирівняти анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту "суперечить реальності".

"Таке формулювання, безумовно, абсолютно суперечить реальності, воно суперечить нашій позиції, а головне - воно суперечить тій позиції, яку заявили на референдумі громадяни Криму, коли вони приймали рішення про входження до складу РФ", - цитує "Інтерфакс-Україна" заяву прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

При цьому він вказав, що раптовий вихід РФ з-під юрисдикції МКС ніяк не пов'язаний з його висновками щодо Криму.

"Ви знаєте, Російська Федерація де-юре і не була під юрисдикцією цього суду. В даному випадку це просто формалізація, тому що документ підписувався, але не був ратифінований", – зазначив він.

Пєсков зазначив, що вихід РФ з договору по Міжнародному кримінальному суду, це "позиція, яку зайняла країна, керуючись саме національними інтересами".

Читайте також: Росія тягне час, реагуючи на клопотання про допит Януковича – Горбатюк

Нагадаємо, 15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті попереднього розслідування прокурора міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібне. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Вже на наступний день, в середу, 16 листопада, Президент РФ Володимир Путін підписав розпорядження про намір Росії не стати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі