Топ Новини

Відомий американський карикатурист порадив українцям продовжити боротьбу за свободу

28 вересня 2012 в 08:57
"Хочете побачити справжню загрозу свободі? Приїжджайте до Києва", - говорить американцям лауреат Пулітцерівської премії Девід Хорсі. В той же час він радить українцям не зневірятися і продовжувати боротьбу за свободу.
_miting_ukrflag.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Прагнення українців до свободи надихає куди дужче, ніж дріб'язкові чвари президентської кампанії у США, зізнається оглядач і карикатурист The Los Angeles Times Девід Хорсі, що нещодавно побував в Україні.

Американські республіканці подають справу так, ніби переобрання Обами - страшна загроза для свободи американців. "Хочете побачити справжню загрозу свободі? Приїжджайте до Києва", - пише Хорсі. "Через 20 років після того, як Україна вирвалася із задушливих обіймів Росії, через 8 років після того, як "помаранчева революція" пообіцяла достовірно-демократичне суспільство, країна сповзає назад на орбіту Росії, а уряд Януковича витісняє незалежну пресу, яка відважно закликає президента до відповіді", - говориться в статті.

Олігархи намагаються монополізувати все, включаючи ЗМІ. Вони скуповують великі ЗМІ, душать критичну журналістику і не залишають достатнього місця на рекламному ринку для незалежних видань і телерадіокомпаній, пише автор.

До статті прикладена карикатура: два огрядні пани - Янукович і хтось лисий в окулярах - тіснять кволого чоловічка в джинсах, що сидить між ними на лавці.


Тим часом уряд намагається проштовхнути закон про кримінальну відповідальність за наклеп. "Оскільки визначення "наклепу" даватиме уряд, це завадить усім, окрім найхоробріших журналістів, розслідувати і викривати корупцію та службові зловживання серед урядових лідерів", - вважає автор.

В Україні Хорсі часто запитували, чи зазнавали його роботи у США цензури, чи були у нього проблеми через те, що він різко висловлював свою думку. "Я відповідаю, що у США закон на моєму боці: Перша поправка(про свободу слова) сильніша за будь-який уряд". Хорсі пише, що радив українцям не зневірятися і продовжувати боротьбу за свободу.

Читайте також:

Янукович, відкриваючи Всесвітній газетний конгрес, попросив журналістів стати політично заангажованими (ВІДЕО)

Freedom House: Влада України маніпулює інформацією в інтернеті

Спостерігачі ОБСЄ стежитимуть за адмінресуросом і свободою ЗМІ

Зупинити наступ на свободу слова!

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...