Топ Новини

Відмова опозиції реформувати Конституцію стала для Януковича несподіванкою

3 лютого 2012 в 17:41
Віктор Янукович назвав політиканством відмову опозиції від участі в роботі Конституційної асамблеї.
yanukovich_znua026.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відмова опозиції брати участь у роботі Конституційної Асамблеї є політиканством. Про це заявив президент Віктор Янукович, відповідаючи на запитання українських журналістів у Мюнхені.

«Те, що сьогодні опозиція відмовилася від участі в Конституційній Асамблеї, безумовно, для нас несподіванка. Ми добре розуміємо, що це звичайне політиканство», - цитує В.Януковича президентська прес-служба.

Як повідомлялося, учасники Комітету опору диктатурі (КОД) відмовилися брати участь у роботі Конституційної асамблеї і вимагали негайного звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв'язнів.

В.Янукович зазначив, що йдеться про те, щоб напрацювання в рамках Конституційної Асамблеї далі розглядалися в парламенті згідно з чинними процедурами. Президент висловив переконання, що для знаходження консенсусу у Верховній Раді процес вдосконалення Конституції має бути організований із залученням якомога ширшого кола фахівців, експертів, а також громадянського суспільства. А далі «практична організація конституційної реформи, безумовно, буде в парламенті».

Янукович наголосив, що після Верховної Ради свій внесок має зробити Конституційний Суд, а остаточне рішення прийматиметься двома третинами голосів народних депутатів.

Президент нагадав, що робота над вдосконаленням Конституції також передбачає зміни в частині судоустрою. За словами Януковича, без змін до Конституції не можна провести реформу в судовій сфері і сфері кримінального судочинства.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович своїм указом N 31 визначив принципи формування та організації діяльності Конституційної асамблеї. Кандидатури до її складу мають бути подані до 16 квітня 2012 року. Асамблея складатиметься з 100 осіб, 34 з них вносяться президентом, решта - від політичних партій, інститутів, громадських організацій тощо.

До складу Конституційної асамблеї мають увійти представники парламентських фракцій: Партії регіонів, «БЮТ-Батьківщина», НУНС, КПУ, Народної партії, «Реформи заради майбутнього», а також наступних партій: «Фронт змін», «Сильна Україна», ВО «Свобода», «УДАР» Віталія Кличка, СПУ, Єдиний центр.

Читайте також
 
Кравчук: Конституційна асамблея буде працювати і без опозиції

Ставнійчук розповіла, що в АП хотіли б змінити в Конституції

Голова ЦВК Володимир Шаповал: «У деяких суддів конституційного суду, якщо вони не отримують інструкцій, в очах з'являється собача туга за палкою»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...