Видачу біометричних паспортів почнуть не раніше квітня

3 січня 2013 в 07:38
Закон "Про єдиний демографічний держреєстр...", названий у народі "законом про біопаспорти", який набув чинності з 1 січня, на практиці почне діяти не раніше квітня.
pasport.jpg
kommersant.ru

Біометричні паспорти почнуть видавати не раніше квітня, повідомляє з посиланням на прес-службу МВС України газета "Сегодня".

За даними видання, законом передбачено, що з 1 січня 2013 року Кабмін лише почав роботу з оформлення та видачі біометричних документів: затвердить постанову про зовнішній вигляд бланків та вартості послуг МВС, проведе тендер на право друку бланків тощо, на підготовку піде до 3 місяців.

Для видачі нових документів необхідно створити єдиний для всієї країни основний і резервний демографічний реєстр, перенісши в нього дані з держсистеми обліку фізосіб МВС, забезпечити доступ до нього всіх, кому належить, аж до паспортистів у районах, і захист від злому.

Як повідомлялося, закон "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", який передбачає впровадження електронних паспортів для українців, набув чинності 6 грудня.

Верховна Рада прийняла закон про введення біометричних паспортів в новій редакції з пропозиціями президента України Віктора Януковича 20 листопада. Президент України підписав його 29 листопада 2012 року.

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).

Крім того, закон встановлює, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. В електронний паспорт вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, що видав документ уповноважений орган, місце народження, фотографія і підпис особи. У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.

Читайте також:

В Україні почали діяти біометричні паспорти

«Свобода» має намір повернути графу «національність». Комуністи підтримують

Управління ООН у справах біженців оцінило введення біопаспортiв: закон не повністю відповідає міжнародним стандартам

У Євросоюз можна буде їздити і без біометричних паспортів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...