Вибори президента Молдови спростять на референдумі

15 січня 2012 в 14:54
Керівний Альянс «За європейську інтеграцію» проведе конституційний референдум щодо спрощення процедури обрання президента, а також зміни «державного режиму». Про це в неділю, 15 січня, на брифінгу заявили троє лідерів альянсу Міхай Гімпу, Маріан Лупу і Володимир Філат.

«Беручи до уваги ситуацію в Республіці Молдова, яка знаходиться в конституційній кризі й те, що всі спроби щодо подолання кризи не дали результату, альянс ухвалив рішення щодо дій з подолання цієї конституційної кризи», - сказав В.Філат.

«Буде організовано конституційний референдум - не пізніше, ніж до кінця квітня. Референдум з деблокування існуючої ситуації - спрощення процедури обрання президента. У перспективі Республіка Молдова перейде до державної форми з відповідним європейським режимом», - додав він, підкресливши, що декларацію з цього підписали всі лідери коаліції.

Президента Молдови обирає парламент, для цього необхідно 61 голос з 101. Зараз альянс має в парламенті 58 голосів, опозиційна партія комуністів - 39, група депутата Ігоря Додона володіє трьома голосами і незалежний депутат - одним.

Через нездатність парламенту обрати президента вже двічі, в 2009 і 2010 році парламент було розпущено і призначено дострокові парламентські вибори.

За матеріалами: moldnews
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...