Вибори без Тимошенко можуть бути легітимними, - ПАРЄ

28 червня 2012 в 08:34
У ПАРЄ вважають, що участь або неучасть у виборах опозиціонерів - це один із факторів оцінки, але не висновок, а також, якщо опозиційні лідери під час виборів будуть залишатися в ув'язненні, навіть незначні порушення в ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.
tymoshenko.jpg
news.intv.ua

Співдоповідачі ПАРЄ щодо України виступають проти ідеї визнання заздалегідь недемократичними наступних парламентських виборів, якщо в них не будуть брати участь ув'язнені лідери опозиції. Про це йдеться в інформаційній записці співдоповідачів Майліс Репс і Маріетти де Пурбе-Лундін за підсумками візитів в Україну.

«Ми категорично проти ідеї апріорі називати вибори недемократичними і нелегітимними, якщо цим окремим членам опозиції не буде дозволено брати участь у кампанії», - йдеться в записці.

«Можливість чи ні для цих осіб брати участь у виборах є одним з факторів, на яких така оцінка повинна базуватися, проте вона не повинна визначати висновок», - відзначили співдоповідачі.

В Європі вважають, що вибори без Тимошенко не будуть чесними

Разом з тим, Репс і пані де Пурбе-Лундін зазначили, що переслідування колишніх членів уряду, які є видатними лідерами опозиції, впливає на передвиборчий клімат, а їхня неучасть у перегонах заплямує вибори.

Співдоповідачі ПАРЄ також відзначили, що під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем у травні вони звернули його увагу на те, що якщо опозиційні лідери під час виборів будуть залишатися в ув'язненні, навіть незначні порушення в ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.

Нагадаємо, раніше член ЦВК Михайло Охендовський, перебуваючи у Брюсселі, повідомив євродепутатам про неможливість допущення до виборів Юлії Тимошенко, бо участь засуджених у виборах суперечить Конституції.

Втім, він запевнив - перегони будуть демократичними і чесними. Нове законодавство, за словами Охендовського, виключає можливість фальсифікацій.

Читайте також:

Співдоповідачі ПАРЄ не змогли переконатися у побитті Тимошенко у в'язниці


ЦВК попередила Європарламент, що Тимошенко у виборах не бере участь


У Партії регіонів готові відтягувати вибори мера Києва, щоб не програти парламентські

Азаров готовий програти вибори, аби не дати засумніватися в демократії в Україні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...