Топ Новини

Верховна Рада ухвалила скандальний закон про мови (відео)

3 липня 2012 в 13:18
Верховна Рада ухвалила в цілому скандальний законопроект про основи державної мовної політики, який розширює сферу застосування російської мови. Близько 2 тисяч поправок, внесених у документ до другого читання, були просто проігноровані парламентською більшістю.
_mova.jpg
rian.com.ua

Верховна Рада 3 липня прийняла в другому читанні і в цілому скандальний законопроект про основи державної мовної політики, який розширює сферу застосування російської мови.

"За" проголосувало 248 народних депутатів. За ухвалення закону, ініційованого Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, у цілому майже у повному складі проголосували фракції Народної партії, Партії регіонів та КПУ.

Зокрема "за" проголосували 190 зі 194 депутатів фракції Партії регіонів. Утримався регіонал Анатолій Коржев, а депутати Сергій Харовський, Сергій Головатий та Сергій Василенко значаться як відсутні.

У повному складі проголосували 25 депутатів фракції КПУ та 19 із 20 депутатів фракції Народної партії. Не голосував депутат із Народної партії Микола Рудченко.

Прийняти цей закон також допомогли два члени групи "Реформи заради майбутнього" Валерій Гацко та Євген Константинов, 10 позафракційних. Зокрема, Олександр Буряк, Богдан Губський, Ігор Воротнюк, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпицький, Валерій Шаманов, Олександр Шепелєв та Олег Малич.

Причому на сайті ВР значиться, що також проголосувала картка Миколи Томенка.

За ухвалення цього рішення свій голос також віддав один депутат від фракції НУ-НС Ігор Палиця. Жоден депутат від фракції "БЮТ-Батьківщина" не проголосував за цей закон.

Зазначимо, близько 2 тисяч поправок, внесених у документ до другого читання, були просто проігноровані парламентською більшістю.

Перед голосуванням за закон про мови до Верховної Ради був обмежений доступ журналістам під приводом зустрічі представників парламентської більшості з Миколою Азаровим.

Голосування за законопроект проходило за відсутності голови парламенту Володимира Литвина - вечірнє засідання відкрив його перший заступник, представник Компартії Адам Мартинюк.

Відразу після відкриття засідання голова фракції Партії регіонів від імені ПР і КПУ несподівано запропонував розглянути законопроект про основи державної мовної політики як невідкладний. Його пропозиція не отримала необхідної підтримки депутатів, зібравши 219 голосів за 226 необхідних.

Після цього на голосування було поставлено пропозицію про повернення законопроекту на доопрацювання. Це рішення також не набрало необхідної кількості голосів.

Потім, згідно з регламентом, Рада повинна була повернутися до питання про необхідність розгляду закону як невідкладного.

Однак Мартинюк, в обхід регламенту, поставив на голосування розгляд законопроекту по суті і скандальний закон був прийнятий у цілому. Всі поправки до документа при цьому були проігноровані.

Відразу після скандального голосування віце-спікер закрив засідання парламенту.


*відео "Українскої правди"

Нагадаємо, 5 червня законопроект був прийнятий у першому читанні 234 голосами.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

Читайте також:

Колесниченко назвав львівсько-галицький діалект «відрижкою»


Глава адміністрації Путіна: Закон про російську мову піде Україна на користь

У Раді знайшли спосіб обійти закон про регіональні мови

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...