Топ Новини

Венеціанська комісія наполягає на компромісі з опозицією в законі про вибори

19 жовтня 2011 в 12:21
Новий закон про вибори до Верховної Ради України має прийматися після широкого обговорення і досягнення компромісу з представниками опозиції.
rada_tymoshenko_banner_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це йдеться у спільному висновку Венеціанської комісії та ОБСЄ/Бюро з демократичних інститутів і прав людини, прийнятому за підсумками засідання 14-15 жовтня щодо законопроекту, який розроблявся Робочою групою на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

У висновку зазначається, що виборча система, запропонована у законопроекті, не відповідає жодній з рекомендованих Парламентською асамблеєю Ради Європи у своїй резолюції 1755 (2010).

Окрім того, вибір змішаної системи, підвищення прохідного бар'єру з 3% до 5% і заборона на виборчі блоки, - всі ці зміни було здійснено владою в односторонньому порядку і без консультацій з представниками інших політичних партій та громадянського суспільства.

У зв'язку з цим у Венеціанській комісії та БДІПЛ/ОБСЄ нагадали, що довіра до справедливості правил проведення виборів має важливе значення для проведення демократичних виборів.

Висновок Венеціанської комісії та БДІПЛ/ОБСЄ в цілому повторює попередні висновки, зроблені у вересні. Це стосується як зауважень, так і позитивних моментів, які експерти побачили в законопроекті «Про вибори народних депутатів».

У Венеціанській комісії та ОБСЄ/БДІПЛ нагадують, що наразі існує три законопроекти про вибори до Ради.

«Відкрите і конструктивне обговорення в парламенті має сприяти підготовці єдиного проекту, який був би результатом компромісу між більшістю і опозицією», - йдеться у висновку, оприлюдненому на сайті Венеціанської комісії.

Нагадаємо, що законопроект «Про вибори народних депутатів України» 10 жовтня було зареєстровано у Раді депутатами від більшості. В цілому він повторює законопроект, який розробляла робоча група на чолі з О.Лавриновичем і до якого Венеціанська комісія раніше надала попередні критичні зауваження.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...