Топ Новини

Венеціанська комісія схвалила позбавлення терористів громадянства

15 березня 2016 в 17:29

Позбавлення терористів громадянства не суперечить міжнародним стандартам. Хоча Порошенко вважає інакше.

Боевики днр_14
Президенту України дали правової урок
vk.com/strelkov_info

Венеціанська комісія оприлюднила висновок про внесення поправок у Конституцію Франції про надзвичайний стан і позбавлення громадянства осіб, причетних до терористичної діяльності.

Згідно з висновком, оприлюдненим на сайті комісії, позбавлення терористів громадянства не суперечить міжнародним стандартам.

У лютому Національні збори Франції конституційно запровадили позбавлення громадянства засуджених за тероризм. Раніше це було можливо лише у відношенні засуджених, які мали подвійне громадянство і при цьому французький паспорт вони отримали не за народженням.

Читайте також: Ходаковський: останній опозиціонер сепаратистського краю

У 2015 році електронна петиція на сайті президента України "Про позбавлення громадянства осіб за сепаратизм" набрала 25 тисяч підписів.

Петро Порошенко двозначно відповів на цю петицію. Президент подякував автору петиції за активну громадянську позицію і повідомив, що розділяє думку про "невідворотність суворого покарання осіб, які вчиняють злочини проти основ національної безпеки держави".

Однак, зазначив Порошенко, норми Конституції України та нормативно-правових актів у сфері громадянства базуються на принципах міжнародних документів, таких, як Загальна декларація прав людини, Європейська конвенція про громадянство, Конвенція про скорочення безгромадянства.

"Аналіз чинного законодавства у сфері громадянства та Кримінального кодексу України наразі свідчить про відсутність правових підстав для позбавлення громадянства за вчинення посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - йдеться у відповіді.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...