Великобританія не підпише угоду про асоціацію Україна-ЄС, якщо Тимошенко і Луценко будуть у в'язниці

5 квітня 2012 в 09:13
Великобританія, всупереч офіційній позиції ЄС, відмовляється ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС якщо Тимошенко і Луценко будуть залишатися в ув'язненні і не зможуть взяти участь у парламентських виборах 2012. Раніше з подібними вимогами виступила Німеччина.
euroflag__ukrflag-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Угода про асоціацію з ЄС не буде ратифікована іншими країнами, якщо не лідери опозиції не будуть звільнені і не братимуть участь у виборах. Про це повідомив міністр у справах Європи Міністерства закордонних справ Великобританії Девід Лідінгтон.

«Дехто заперечує, наголошуючи, що нам не слід робити долю країни заручницею долі окремих осіб. Але наше занепокоєння стосується не справ окремих осіб, а системних проблем з вибірковим правосуддям і незалежністю суддів», - підкреслив міністр.

За його словами, такі занепокоєння ставлять під питання відданість українського уряду європейським цінностям і нормам, які є основою Угоди про асоціацію і всіх наших відносин.

Він нагадав, що після парафування має відбутися підписання і ратифікація Угоди.

«Підписання Угоди потребує рішення Ради Європи, а це означає, що на цей крок має дати свою згоду кожна держава-член Євросоюзу», - сказав він і додав, що таких країн 27 плюс Хорватія.

Ліндінгтон підкреслив, що Великобританія поділяє європейські прагнення України.

«Британський уряд бажає, щоб Угоду про асоціацію було імплементовано. Я заявляю це однозначно», - підкреслив він.

«Ми визнаємо, що впровадження реформ може бути важкою справою, яке забирає багато часу. Але ми також визнаємо, що такі реформи є необхідними для трансформації України у процвітаючу, демократичну і успішну країну, до якої прагнуть і на яку заслуговують українці», - сказав міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Німецький парламент вважає неможливою на даному етапі ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною на через регрес у процесі реформ.

30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію, включаючи поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода може бути підписана через 6-12 місяців

Читайте також:

Посол ЄС: Ратифікація угоди про асоціацію буде залежати від ситуації в Україні

Посол ЄС: Доля угоди про асоціацію буде залежати від ситуації в Україні


Міжпарламентська асамблея країн Східного партнерства прийняла резолюцію щодо Тимошенко і Луценка

За матеріалами: Дело
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...