ВАСУ відмовився визнавати незаконними рішення Ради, прийняті "кнопкодавами"

Поділитися
ВАСУ відмовився визнавати незаконними рішення Ради, прийняті "кнопкодавами" Суд відмовився визнати незаконними 5 засідань парламенту © kievskaya.com.ua
Депутат від "Батьківщини" просив визнати недійсними 5 засідань парламенту - у тому числі ті, на яких призначили Азарова прем'єром і звільнили Арбузова.

Вищий адмінсуд відмовив депутату від фракції "Батьківщина" Юрія Одарченка у задоволенні позову про визнання незаконними результатів голосувань на 5 засіданнях парламенту.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні суду в середу, 27 березня.

Одарченко просив визнати протиправними рішення Верховної Ради на п'яти пленарних засіданнях в грудні 2012 року і січні 2013 року через непроведення на них поіменної реєстрації, що дозволяло депутатам голосувати чужими картками.

"Ми вимагаємо, щоб рішення Верховної Ради були визнані протиправними, а це означає, що і голосування, які проводилися, - протиправні та незаконні. Закони повинні бути скасовані", - підкреслив Одарченко, відзначивши, що це стосується, зокрема, згоди ВР на призначення Миколи Азарова прем'єр-міністром і звільнення Сергія Арбузова з посади глави Нацбанку.

Позивач також просив суд зобов'язати парламент проводити пленарні засідання із застосуванням електронної системи для голосування, яка б унеможливила "кнопкодавство" - голосування одного депутата за іншого.

За словами Одарченка, починаючи з 13 грудня і до моменту подання ним позовної заяви було проведено 5 пленарних засідань, на яких депутати реєструвалися картками на робочих місцях і ніяких перешкод для реєстрації одним парламентарієм замість іншого за допомогою електронної картки для голосування не було використано.

На його думку, таким чином, за кожного з депутатів міг реєструватися будь-який інший депутат, тому прийняті на даних засіданнях рішення є незаконними.

Після відмови ВАСУ Одарсенко має намір подати новий позов про незаконність кількох засідань Ради.

"Такі позови з цього приводу будуть, але під іншим кутом зору", - сказав депутат журналістам.
Однак Одарченко не має наміру звертатися до Європейського суду з прав людини, "оскільки внутрішні проблеми треба вирішувати всередині країни".

Нагадаємо, після тритижневого блокування опозицією роботи парламенту 22 лютого Верховна Рада внесла зміни у закон про регламент, що забезпечують персональне голосування.

Однак на засіданнях у березні завдяки роботі "контролерів за кнопкодавами" вдалося зафіксувати, як депутати від ПР знову голосували за своїх відсутніх колег. !zn

Читайте також:

Кнопкодави-регіонали знову голосують в Раді за трьох

Верховна Рада прийняла поправку проти кнопкодавства

Помічники депутатів будуть знімати їхнє голосування на відео

Опозиція створила групи "мисливців на кнопкодавів"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі