Топ Новини

ВАСУ до квітня вирішить, чи буде Верховний суд переглядати його рішення про позбавлення Власенка мандата

13 березня 2013 в 17:03

У ВАСУ зазначили, що підставою для прийняття рішення про допуск у провадження Верховного суду заяви захисника Тимошенко може бути неоднакове застосування норм матеріального права або встановлення міжнародною судовою інстанцією факту порушення українським судом міжнародних зобов'язань при розгляді даної справи.

Сергей Власенко
Сергій Власенко

У Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) надійшла заява захисника екс-прем'єра України Юлії Тимошенко Сергія Власенка про перегляд Верховним судом рішення ВАСУ про позбавлення Власенка депутатських повноважень, повідомили у прес-службі ВАСУ.

Як пояснили в середу, 12 березня у прес-службі суду, заява від Власенка про перегляд справи надійшла у вівторок, 12 березня. Протягом трьох днів суддя ВАСУ повинен перевірити це твердження на предмет відповідності вимогам Кодексу про адміністративне судочинство. "Якщо заява відповідає процесуальним нормам, то вирішується питання про допуск справи у провадження Верховного суду України. Таке рішення приймає колегія ВАСУ з 5 суддів протягом 15 днів", - пояснили у прес-службі ВАСУ.

Таким чином, як зазначили в суді, орієнтовно до квітня судді ВАСУ вирішать долю заяви Власенка: чи буде Верховний суд розглядати її, або ж відмовить, не знайшовши підстав для такого перегляду.

У ВАСУ додали, що підставою для прийняття рішення про допуск у провадження Верховного суду заяви захисника Тимошенко може бути неоднакове застосування норм матеріального права або встановлення міжнародною судовою інстанцією факту порушення українським судом міжнародних зобов'язань при розгляді даної справи.

- Власенко спробує повернути мандат через Верховний суд

Як повідомлялося, Власенко подав заяву через ВАСУ до Верховного суду про перегляд рішення про дострокове припинення депутатських повноважень.

"Можливість перегляду рішення ВАСУ виникла у зв'язку з тим, що воно прямо суперечить попереднім рішенням суду щодо сумісництва народного депутата Каськіва. Тоді суд вирішив, що Каськіва не можна позбавляти мандата, оскільки він не був присутній на засіданні Регламентного комітету з його питання. До речі, у прийнятті цього рішення брали участь двоє з п'яти суддів, які при аналогічних обставинах зараз позбавили депутатства мене", - пояснив захисник Тимошенко.

Він додав, що Верховний Суд може переглянути рішення ВАСУ за винятковими обставинами відповідно до п.1 ч.1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

"При цьому українські кодекси виписані таким чином, що рішення про передачу справи у Верховний суд повинен прийняти сам Вищий адміністративний суд. Відповідно, я усвідомлюю, що надії на справедливий перегляд справи немає. Але я все-таки вирішив пройти всі юридичні процедури всередині країни", - підкреслив Власенко.

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень Власенка, задовольнивши позов голови Верховної Ради Володимира Рибака. Позов спікера парламенту аргументовано суміщенням Власенком депутатських повноважень та адвокатської діяльності.

Власенко заявив, що має намір оскаржити рішення ВАСУ у Європейському суді з прав людини.

Читайте також:

Центрвиборчком взявся за вивчення постанови ВАСУ про позбавлення мандатів Власенка і Веревського

Прикордонники не випустили Власенка в ЄС

Власенко спробує повернути мандат через Верховний суд

Центрвиборчком підтвердив, що Власенко більше не депутат: додаткових рішень Ради не потрібно

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...