Топ Новини

В Україні почали діяти біометричні паспорти

2 січня 2013 в 05:19
З 1 січня 2013 року кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов'язаний отримати біометричний паспорт. Паспорт буде містити вбудований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців і інформацію про громадянина, що міститься в чинному паспорті.
pasport.jpg
mignews.com.ua

Паспорти з вбудованим чіпом з біометричною інформацією почали діяти в Україні з 1 січня 2013 року.

Підписаний президентом України Віктором Януковичем закон про біометричні паспорти набув чинності ще з 6 грудня.

Тоді Державна міграційна служба України повідомила, що початок видачі нових паспортів буде можливий після завершення всіх технічних процедур.

Паспорт буде містити вбудований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців і інформацію про громадянина, що міститься в чинному паспорті. За бажанням в біометричний паспорт може бути включена додаткова інформація.

Інформація біометричних паспортів буде міститися в Єдиному державному демографічному реєстрі - електроннiй інформаційно-телекомунікаційній системі, призначенiй для зберігання, обробки, використання інформації про громадянина держави. Також, відповідно до закону, така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення гарантується державою.

Кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов'язаний отримати біометричний паспорт. Оформлення біометричного паспорта оновлюється кожні 10 років для всіх осіб, починаючи з народження, замінивши тим самим свідоцтво про народження.

Введення в Україні біометричних паспортів обумовлено Планом дій щодо запровадження безвізового режиму з ЄС, схваленим у листопаді 2010 року.

Внутрішні і закордонні паспорти старого зразка залишаються чинними, і міняти їх необов'язково.

Читайте також:

«Свобода» має намір повернути графу «національність». Комуністи підтримують

Управління ООН у справах біженців оцінило введення біопаспортiв: закон не повністю відповідає міжнародним стандартам

У Євросоюз можна буде їздити і без біометричних паспортів

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...