В Росії дехто сприймає Україну як «чужий проект», а не як дружню державу, - Грищенко

9 березня 2012 в 11:53
«Іноді складається враження, що лише повернення України у свою зону впливу дасть деяким російським політикам відчуття повернення до звичного порядку речей, до «норми»», - вважає міністр.
grishenko_grischenko_grishchenko_3_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Дехто з російських політиків не бажає сприймати Україну як дружню до Росії, але окрему від неї державу, що заважає розвитку двосторонніх відносин. Про це міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пише у своїй статті для видання ZN.UA.

«Іноді складається враження, що лише повернення України у свою зону впливу дасть деяким російським політикам відчуття повернення до звичного порядку речей, до «норми». В цьому — перешкода», — вважає міністр.

«Ми готові інвестувати у партнерство свій економічний потенціал, але не готові жертвувати прагненням будувати Україну саме за європейськими критеріями. Це по-перше. По-друге, частково в силу ментальної звички, а частково і під свідомими політичними впливами, теорії України як такого собі «чужого проекту» знаходять у свідомості деяких росіян кращий резонанс, ніж ідея дружньої до Росії, але окремої від неї української державності», — наголосив він.

Тим самим, зазначив Грищенко, для перспективних відносин створюється не зовсім здорове тло, над поліпшенням якого треба працювати.

«Як частина «українського світу», Росія завжди буде для нас одним із полюсів тяжіння. За добрих обставин вона може бути для України найбільш дружнім, розуміючим партнером — і в реалізації економічних цілей, і у зміцненні національної безпеки. Та й за недобрих — не треба впадати в істерію та негативізм. Треба лишатися собою, себто європейською демократією, і цілеспрямовано, щиро розвивати відносини партнерства там, де Росія до цього готова», — вважає глава МЗС.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Костянтина Грищенка «Стратегічна рівновага як шанс України у багатополярному світі».

Читайте також:

Березовський: Після п’яти років свободи українці — вже не раби

Україна пообіцяла Росії не вступати до НАТО

Росія віддасть Україні давній борг

Експерти впевнені, що Україна не припинить кидатися між Росією і Заходом

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...