Топ Новини

В ООН позначили непосильні для України Цілі розвитку тисячоліття

17 серпня 2012 в 14:38
Координатор системи ООН в Україні, посилаючись на експертне співтовариство, вказав на три Цілі розвитку тисячоліття, які не будуть досягнуті Україною до 2015 року.
tag.jpg
ZN.UA

В ООН вважають, що деякі зобов'язання, взяті Україною в рамках Цілей розвитку тисячоліття, виконуються не в повній мірі. Про це заявив в інтерв'ю ZN.UA координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам.

«Експертне співтовариство вказує на три Цілі розвитку тисячоліття, які не будуть досягнуті Україною до 2015 року. По-перше, це стосується гендерної рівності. Зважаючи на те, що українські жінки соціально активні й живуть довше за чоловіків, дуже важливо, аби вони були більше представлені в органах влади, бізнесі. Я, наприклад, був здивований малою кількістю жінок у партійних списках, опублікованих напередодні парламентських виборів. По-друге, складно буде до 2015-го істотно обмежити поширення ВІЛ/СНІД. Відразу хочу застерегти: ситуація змінюється в кращий бік і змінюватиметься в майбутньому, враховуючи ресурси, які виділили український уряд і Глобальний фонд боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією. Тож якщо найближчими роками й не буде серйозного прогресу в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД, то водночас не буде й регресу. По-третє, серйозною залишається проблема забезпечення розвитку довкілля. Так, попри заходи, вжиті для зменшення залежності від природного газу, для досягнення цієї мети все одно потрібен дуже тривалий час. Хоча її можна досягти шляхом прямих закордонних інвестицій», - сказав він.

Водночас, Адам зазначив, що Україна серйозно поставилася до Цілей розвитку тисячоліття. «Наприклад, у боротьбі з бідністю зафіксовано прогрес: кількість абсолютно бідних в Україні зменшилася з 9 до 5%. Але більшою проблемою залишається відносна бідність, у якій живе чверть населення. Тому, проводячи реформу у сфері соціальних послуг, необхідно, щоб вона була сфокусована виключно на людях, які їх потребують: багатодітних сім’ях у сільській місцевості, безробітних та ін», - підкреслив координатор системи ООН в Україні.

Крім того, за його словами, бажано, щоб процес адміністративної реформи йшов набагато швидше.

Докладніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з Олів'є Адамом «Наша мета - сприяти процесу реформ у країні заради благополуччя людей» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

ООН поставила перед Україною сім цілей

ООН назвала кризу єврозони основною загрозою для світової економіки


В Україні непомірно високі ціни на житло, - ООН


ООН попереджає про гостру нестачу питної води у світі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...