Топ Новини

В Одеській області болгарам відмовили в праві на регіональну мову. Вони поскаржаться Януковичу

17 серпня 2012 в 17:44
В Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу нарівні з російською. Болгари будуть скаржитися у вищі інстанції, зокрема президенту.
70.jpg
obozrevatel.com

У місті Ізмаїл Одеської області депутати на позачерговій сесії міськради закріпили за російською мовою регіональний статус. У той же час, міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарської мови, повідомляє кореспондент ZN.UA.

Як відомо, за новим законом вони можуть розраховувати на регіональний статус для своєї мови на території району, міста, села, селища, якщо нею, згідно з даними останньому перепису, розмовляють 10% населення.

В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення — 43,7%. За ним ідуть українці — 38%, болгари — 10% і молдовани — 4,3%. Інші групи нечисленні

- Російська мова стала регіональною в Одеській області

15 серпня в Ізмаїлі влади закріпили за російською мовою регіональний статус. На мітингу на підтримку закону про мови мер міста Андрій Абрамченко заявив, що російська мова була і залишається мовою міжнаціонального спілкування в місті, де проживають представники 80 національностей.

У той же час, представники низки громадських організацій звернулися до влади міста з проханням включити до порядку денного питання про закріплення за болгарською мовою статусу регіональної, надавши для цього необхідні дані. Однак їм було відмовлено. Зараз вони готують скарги, у тому числі на ім’я президента країни.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ніни Перстньової «Послідовники Езопа, або Їсти подано».

Читайте також:

Підвищувати статус румунського в Україні почнуть через три місяці

Тернопільську облраду оголосив закон про мови «поза законом»

Угорці України чекають виборів, щоб реалізувати положення закону про мови

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...