В МЗС вважають, що зауваження ПАРЕ допомагатимуть президенту, уряду та правлячій коаліції

Поділитися
© ZN.UA
Міністерство закордонних справ України вважає, що включені до тексту ухваленої 5 жовтня Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції №1755 «Функціонування демократичних інститутів в Україні» окремі зауваження щодо недоліків у функціонуванні демократичних інститутів та рекомендації щодо шляхів їх усунення допомагатимуть президенту, уряду та правлячій коаліції ефективніше розробляти та реалізовувати політику, націлену на досягнення високих європейських стандартів.
Міністерство закордонних справ України вважає, що включені до тексту ухваленої 5 жовтня Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції №1755 «Функціонування демократичних інститутів в Україні» окремі зауваження щодо недоліків у функціонуванні демократичних інститутів та рекомендації щодо шляхів їх усунення допомагатимуть президенту, уряду та правлячій коаліції ефективніше розробляти та реалізовувати політику, націлену на досягнення високих європейських стандартів.Про це говориться в коментарі МЗС, поширеному в середу, 6 жовтня. Зовнішньополітичне відомство України в цьому зв’язку має намір тісно взаємодіяти з моніторинговим комітетом та всіма інститутами РЄ. В цілому МЗС розглядає ухвалення резолюції як важливий крок в напрямі реалізації євроінтеграційного курсу нашої держави. «Україна прагне забезпечити досягнення високих стандартів європейської демократії і цінує підтримку і поради Ради Європи як найбільш авторитетної в цій сфері міжнародної організації», - говориться в коментарі. В документа зазначається, що остання резолюція ПАРЄ вітає появу політичної стабільності в Україні, забезпечену за підсумками лютневих чесних та прозорих президентських виборів, а також консолідацію влади як необхідну умову здійснення демократичних та економічних реформ. «Важливо, що члени представницьких органів влади 47 країн-учасниць Ради Європи рішуче відхилили спроби окремих політичних сил невірно інтерпретувати логіку внутрішніх процесів в Україні і за підсумками їх детального моніторингу визнали їх як такі, що відбуваються у відповідності до стандартів демократичного врядування», - наголошується в документі. На думку українських дипломатів, сам хід розгляду резолюції, дебати, що відбувалися в день її ухвалення в Раді Європи, в яких, в першу чергу, брали участь представники різних українських парламентських партій, засвідчили впевнене існування в Україні живої, конкурентної демократії, що створює простір як для ефективної роботи влади, так і для вільної діяльності опозиції. «ПАРЄ тепло привітала підтверджене новим керівництвом України прагнення забезпечити якнайшвидше виконання всіх зобов’язань перед Радою Європи, дотримання яких в попередні роки ігнорувалося тими політичними силами, які сьогодні намагаються завадити зняттю з нашої держави режиму моніторингу РЄ», - вказується в коментарі МЗС. В ньому вказується також, що Україна активно співпрацюватиме з Венеціанською комісією РЄ в частині вдосконалення конституційного устрою держави. Нагадаємо, ПАРЕ вчора підтримала резолюцію щодо України. За проголосувало 102 депутати з 109, 1 — проти, 6 — утрималося. У документі вітаються перші кроки нової української влади, проте висловлюються застереження щодо небезпеки монополізації влади. ПАРЕ звернулася також до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду України щодо скасування політреформи 2004 року.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі