Топ Новини

В КСУ роз'яснили, що нинішня Рада депутатську недоторканність не скасує

11 липня 2012 в 14:35
Суддя Конституційного суду підозрює парламентську більшість у політичній грі зі зняттям недоторканності з народних депутатів.
16_02_Rada_15.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада нинішнього скликання не зможе зняти депутатську недоторканність, заявив суддя Конституційного суду України Андрій Стрижак.

"Цей законопроект реально не може бути реалізований, тому що на останній сесії цього не можна робити", - заявив він на прес-конференції після оголошення висновку КСУ з питання про зняття недоторканності з президента, суддів і народних депутатів.

Стрижак нагадав, що згідно з Конституцією, для внесення змін до Основного закону необхідно набрати на попередньому голосуванні 226 голосів і на наступній сесії - 300 голосів для остаточного прийняття закону.

"А наступної сесії адже вже не буде", - підкреслив суддя.

"Я не хочу говорити про це відверто, але ви самі повинні здогадатися, про що тут йде мова - чи це гра, чи справжнє бажання взяти нарешті законопроект. Як на мене, це гра, а не ніяке бажання внести зміни до Конституції", - заявив Стрижак.

Він нагадав, що КСУ давав вже близько 5 висновків з питання про зняття недоторканності з народних депутатів, однак жоден законопроект не був прийнятий.

Суддя також повідомив, що подання провладної більшості про надання висновку щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, що стосуються обмеження депутатської недоторканності, в КС ще не надійшло.

Водночас, якщо це подання надійде, то КС буде його розглядати, оскільки в ньому йдеться про зміну формулювання норми про депутатську недоторканність, а не про повне вилучення таких норм, як це було в опозиційному законопроекті.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційним законопроект опозиції про внесення змін до Конституції в частині зняття недоторканності з президента та суддів.

Відзначимо також, що парламентська більшість 236-ю голосами направила в КСУ законопроект про внесення змін до Конституції Україні, що пропонує обмежити тільки депутатську недоторканність. Опозиція участі в голосуванні не брала.

Читайте також:

Депутатська недоторканність: скасовувати чи ні?


Єфремов не впевнений, що в Раді набереться 226 голосів за скасування недоторканності

Литвин вважає, що недоторканність треба скасовувати після виборів

Рада відмовилася зняти недоторканність з себе і з Януковича

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...