Топ Новини

В Індії обрано нового президента країни

22 липня 2012 в 12:33
Незважаючи на те, що офіційно президент Індії є главою республіки, її першим громадянином, верховним головнокомандувачем збройних сил і володіє значною владою, насправді, за рідкісним винятком, більшість владних повноважень здійснюється урядом країни і її прем'єр-міністром.
478266.JPEG
itar-tass.com

Колишній міністр фінансів Пранаб Мукерджі буде 13-м президентом Індії і 25 липня змінить Пратібху Патіл, що обіймала цей пост з 2007 року і стала тут першою жінкою-главою держави. Незважаючи на те, що офіційні результати поки не оголошено і підрахунок триває, відомо, що Мукерджі вже отримав 525 тисяч голосів з 1,05 мільйона, тобто забезпечив собі перемогу на виборах.

За попередніми підрахунками, за нього віддали свої голоси більше 70% членів верхньої та нижньої палат парламенту і законодавчих зборів штатів і союзних територій республіки.

Мукержі, який був висунутий керівною коаліцією, в різний час обіймав посади міністра закордонних справ (2006-2009), міністра оборони (2004-2006) та заступника голови Планової комісії (1991-1996), яка формулює плани розвитку індійської економіки на найближчі п'ять років. Пурна Агіток Сангма став єдиним кандидатом від опозиції, зокрема, Індійської народної партії та Всеіндійської федерації дравідського прогресу імені Аннадураі.

Президент обирається на п'ять років колегією виборців і може переобиратися неодноразово, проте, з моменту набуття Індією незалежності в 1947 році лише Раджендра Прасад обіймав цю посаду два терміни поспіль (1950-1962). Згідно з процедурою переможець кандидат повинен отримати не просто більшість голосів, поданих на виборах і визнаних законними, а більше половини їх "загальної ваги". У свою чергу, вага голосу депутата кожного законодавчих зборів визначається окремо - з урахуванням кількості місць у цьому органі влади та загальної чисельності населення штату або союзної території. При такому підході показник може відрізнятися дуже істотно: якщо в штаті Уттар-Прадеш - найбільш густонаселеному суб'єкті республіки - голос місцевого виборщики оцінюється в 208 балів, то в маленькому Сиккімі - лише в сім. Тому остаточний підсумок залежить не тільки від числа виборців, що проголосували за того чи іншого кандидата, але і від того, який регіон вони представляли, а значить, і наскільки "вагомі" були їхні голоси.

Незважаючи на те, що офіційно президент Індії є главою республіки, її першим громадянином, верховним головнокомандувачем збройних сил і володіє значною владою, насправді, за рідкісним винятком, більшість владних повноважень здійснюється урядом країни і її прем'єр-міністром. Президент, в свою чергу, виконує представницькі функції, формально підтверджуючи постанови уряду, а також приймає рішення про помилування засуджених.

Вибори президента пройшли тут у четвер, 19 липня.

Читайте також:

Світовий список імпортерів озброєнь знову очолила Індія


МВФ рекомендує Індії та Китаю стимулювати свої економіки

В Індії населенню пропонують автомобілі за добровільну стерилізацію

Пакистан не проти військово-технічного співробітництва України з Індією

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...