Топ Новини

В Євросуді розглянуть безправ'я українців щодо мовного закону

17 липня 2012 в 05:31
Український правозахисник, який подав скаргу до ЄСПЛ, не заперечує сам закон про мови, оскільки він ще не підписаний, він оскаржує те, що у людей в Україні немає такого права - оскаржити рішення Верховної Ради.
mova.jpg
Радiо Свобода

Дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій звернувся до Європейського Суду з прав людини зі скаргою про неможливість оскаржити в Україні мовний законопроект. Про це Радіо Свобода у понеділок повідомив сам Віталій Купрій.
 
За його словами, він скаржиться до Європейського Суду на невиконання Україною вимог частини 1 статті 6 Міжнародної конвенції про захист прав людини, яка передбачає право кожного на розгляд його справи в суді.
 
Як повідомив правозахисник, він спробував оскаржити рішення Верховної Ради про прийняття закону «Про основи державної мовної політики» в українських судах і наткнувся на перешкоди.
 
«Я звернувся до адміністративного суду і отримав постанову Вищого адміністративного суду, який вказує, що оскарження законів входить до компетенції Конституційного Суду України. А в Конституційний Суд не можу звернутися, оскільки законодавство цього не передбачає. Скарга до Європейського Суду стосується порушення права кожного на захист у суді своїх прав і законних інтересів. Я не заперечую сам закон, оскільки він ще не підписаний, а тільки те, що у людей в Україні немає такого права - оскаржити рішення Верховної Ради», - сказав Радіо Свобода Віталій Купрій.

- Суд відмовив депутатам у порушенні справи щодо «мовного» голосування

За його словами, зараз він чекає відповіді з Європейського суду з прав людини, однак з досвіду знає, що це буде «нешвидко». В Україні правозахисник має намір ініціювати кампанію, щоб домогтися надання громадянам права оскаржити закони та інші рішення, прийняті Верховною Радою.
 
Що стосується самого законопроекту, то його правозахисник вважає таким, що порушує «право людини на вільний розвиток своєї особистості» та «штучно обмежує функціонування української мови».

3 липня Рада прийняла закон «Про основи державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. Він був прийнятий 248 голосами. Разом з тим опозиція заявила, що закон прийнятий з порушеннями, кілька депутатів відкликали свої голоси.

Читайте також:

Об'єднана опозиція подала на Януковича до суду

У Криму з радіоефіру держтелерадіокомпанії зняли україномовну програму

Біля Українського дому продовжують голодування 11 людей (фото)

Швидка забрала з-під Українського дому виснажену голодуванням дівчину

Під час позачергової сесії з Литвином попрощаються, — БЮТ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...