Топ Новини

В Євросоюзі зрозуміли, що Тимошенко звільняти не збираються, але продовжують сподіватися на це

14 червня 2012 в 06:49
У службі Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики констатують відсутність бажання української влади вирішувати питання вибіркового правосуддя. Разом з тим ЄС очікує від України конкретної стратегії подолання проблеми і чесних парламентських виборів.
tymoshenko.jpg
vnovosti.net

У службі Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон констатують відсутність бажання української влади вирішувати питання вибіркового правосуддя. Про це заявив у Страсбурзі на 19-му засіданні Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій Мачей Поповскі.

"На жаль, ми бачимо відсутність бажання вирішувати ці питання вибіркової юстиції", - сказав він.

Представник служби відзначив, що для Верховного представника ЄС залишається пріоритетним намір домогтися успіху для ініціативи "Східне партнерство", яка об'єднує 6 країн-східних сусідів ЄС, в тому числі і Україну.

- У Європі вважають, що вибори без Тимошенко не будуть чесними

- Рада знову відмовилася розглядати питання декриміналізації «статті Тимошенко», опозиція на знак протесту покинула залу

Разом з тим Поповскі зазначив, що ЄС очікує від України конкретної стратегії подолання проблеми вибіркового правосуддя, чесних і вільних парламентських виборів, а також продовження реформ, які вже були раніше узгоджені в рамках двостороннього співробітництва України-ЄС.

"Політично мотивоване судочинство - системна проблема, і вона потребує системного вирішення у вигляді судових реформ", - підкреслив Поповскі.

При цьому він зазначив, що схвалений нещодавно новий Кримінальний процесуальний кодекс в Україні є хорошим прикладом таких реформ, оскільки готувався у тісній співпраці з фахівцями Ради Європи.

Представник Європейської служби зовнішніх дій також зазначив, що ЄС очікує внесення Україною змін до законів про Генеральну прокуратуру, про адвокатуру, а також на перегляд Кримінального кодексу, і, зокрема, статей 364 і 365 з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи.

Читайте також:

Глава МЗС Німеччини закликав уболівальників згадати і про Тимошенко

Freedom House: Євро-2012 загрожує стати ганьбою для української влади

Янукович упевнений у причетності Тимошенко до вбивства Щербаня: Там були мотиви

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...