Топ Новини

В Євросоюзі Тимошенко і Луценка не вважають політв'язнями

20 вересня 2011 в 05:34
У Євросоюзі не вважають політв'язнями екс-прем'єра Юлію Тимошенко, а також екс-голову МВС Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.
mid__shtefan_fule_48.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це комісар Європейського союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив в інтерв'ю «Коммерсант-Украина».

«Ні, вони не є політичними ув'язненими. Ми не вважаємо нікого з них такими. На яких підставах ми повинні так вважати? Я бачу чітку відмінність між проблемними випадками в Україні і політичними в'язнями Білорусі, за якими ми визнаємо такий статус. У Білорусі їх арешт став наслідком того, що вони виступали проти диктатури Лукашенка. А в Україні виникають питання про якість законодавства і про рівень незалежності судової системи. У той же час ми бачимо, що ваша влада докладає зусиль для виправлення існуючих недоліків», - зазначив єврокомісар.

Ш.Фюле наголосив, що позиція Євросоюзу в даному випадку така: політична боротьба в жодному разі не повинна проводитися з використанням Кримінального кодексу. «Ми віримо, що остаточне судження з приводу того, що було не так і яка міра відповідальності політика, має забезпечуватися в результаті виборів, - сказав комісар ЄС. - Важливо дати політикам можливість змагатися один з одним і переконувати виборців, що вони не тільки пропонують країні правильне майбутнє, а й правильно діяли в минулому».

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...