Топ Новини

В Євросоюзі констатували системний характер відходу України від європейських цінностей

20 липня 2012 в 09:47
В Євросоюзі довгий час розцінювали відступ в Україні від європейських цінностей після 2010 року як «окремі інциденти», однак зараз змушені констатувати їх системний характер.
euroflag eurosouz  _ukr.jpg
Колаж, ZN.UA

Розвиток подій в Україні викликає серйозне занепокоєння, а відхід від європейських цінностей набув системного характеру. Про це в інтерв'ю Центру Разумкова заявили президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

«В лютому 2010 року ми вітали проведення президентських виборів в цілому відповідно до європейських стандартів. Це давало надію, що Україна продовжить шлях зміцнення демократії, на якому ми з початку 2005 року бачили дуже позитивні тенденції. На Україну покладалися великі надії», - відзначили політики.

На жаль, після 2010 року Євросоюз постійно отримує з України повідомлення про погіршення свободи слова і зборів. «Стурбованість викликає незалежність судочинства після судової реформи 2010 року. Конституційна реформа 2004 року, узгоджена, щоб знайти вихід з політичної кризи часів Помаранчевої революції, була скасована Конституційним судом України після понад п’яти років чинності. Місцеві вибори в жовтні 2010 року також загалом продемонстрували погіршення, порівняно з попередніми виборами. З минулого року ми бачимо кримінальні справи, які в найгіршому випадку виглядають політично мотивованими, а в найкращому - є прикладами вибіркового правосуддя: проти колишнього Прем’єр-Міністра Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішній справ Юрія Луценка та інших членів колишнього Уряду. Тимошенко, Луценко та інші перебувають у в’язниці. Їхнє здоров’я викликає серйозне занепокоєння», - заявили Баррозу і Ештон.

«Спочатку ми тлумачили сумніви на користь України, сподіваючись, що події, які спричинили нашу стурбованість, були лише окремими інцидентами. Зараз вони, як видається, набули системного характеру, викликаючи дуже серйозні сумніви щодо прихильності України нашим спільним цінностям», - констатували політики.

Читайте також:

Євросоюз не знає, що робити з Україною, — посол

Янукович не вважає Євросоюз стратегічним партнером

МЗС запевнив, що Україна докладає максимум зусиль для євроінтеграції

Глава українського МЗС не помітив призупинення руху в Європу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...