В Єврокомісії нагадують, що стабільність має бути не на шкоду демократії

Поділитися
Поглиблення відносин Києва з Брюсселем має базуватися на демократичних цінностях, а збереження політичної стабільності в Україні не повинно суперечити фундаментальним правам, заявляє європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Поглиблення відносин Києва з Брюсселем має базуватися на демократичних цінностях, а збереження політичної стабільності в Україні не повинно суперечити фундаментальним правам, заявляє європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.Виступаючи в понеділок, 6 грудня, у Варшаві на конференції, присвяченій 20-річчю створення Центру Східних досліджень "ЄС і Східна Європа: новий підхід після кризи" та окремо кажучи про Україну, єврокомісар відзначив, що перспективи розвитку двосторонніх відносин виглядають «дуже позитивно» . У зв'язку з цим він згадав переговори стосовно угоди про асоціацію і наданий в ході нещодавнього саміту план дій щодо лібералізації безвізового режиму. Водночас, Фюле висловив «ноту стурбованості». За його словами, щоб виграти від очікуваних можливостей, Україна повинна провести реальні реформи. «Існують можливості поглиблювати політичні відносини між нами на кожному рівні та в кожній сфері, але це має базуватися на спільних цінностях, таких, як повага прав людини та демократичні принципи. Дехто в Україні не розуміє, що досягнення і збереження політичної стабільності не повинно бути в протиріччі з просуванням і захистом фундаментальних прав, або що всеохоплююча швидкість і глибина відновлення дружніх відносин з ЄС буде залежати від чіткого і помітного прогресу в цій сфері», - сказав він. Єврокомісар вважає, що угода про асоціацію, яка містить глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі, створить в Україні економічні можливості і надасть реальну інтеграцію з ЄС не тільки на економічному рівні. «Два тижні тому саміт Україна-ЄС підтвердив наші спільні зобов'язання завершити переговори у 2011 році», - уточнив він. Нагадаємо, Європейський парламент прийняв резолюцію щодо України 25 листопада.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі